Slovanovci (v belih dresih) so nekoliko presenetljivo že v dveh tekmah izločili Laščane. Foto: Rtv Slo

Njihov nasprotnik v finalu bo zmagovalec dvoboja med Unionom Olimpijo in Heliosom. Prvo tekmo so dobili Ljubljančani, druga pa bo v ponedeljek ob 20.00.

V prvem polčasu je kazalo, da bodo Kodeljevčani lažje prišli do finala, saj so sredi druge četrtine povedli 31:24 in na odmor odšli z devetimi točkami prednosti. V 23. minuti je bilo že +12, nato pa so Laščani, ki so igrali brez Nebojše Joksimoviča, začeli razliko nižati. Ob koncu rednega dela so imeli celo priložnost za zmago, a je Hasan Rizvič zadel le en prosti met.