Veselje slovenskih košarkarjev. Foto: KZS Twitter
Slavje po osvojenem bronu košarkarjev

Slovenija ima po 13 letih znova medaljo v mlajših selekcijah, po 17 letih v kategoriji U-18, takrat so se košarkarji z Erazmom Lorbkom in Sašo Vujačićem na čelu razveselili srebrne medalje, tokrat pa so Mark Babšek Vrečko, Rok Nemanić, Dominik Praljak, Luka Ščuka, Andrej Stavrov, Maj Dušanić, Gregor Glas, Primož Kmetič, Alen Malovčić, Bine Prepelič, Žiga Samar in Klemen Smrekar osvojili bronasto.

Slovenci so se Grkom na najboljši način oddolžili za visok poraz v skupinskem delu (72:54), porazili so jih na obračunu za tretje mesto.

Grki, ki so imeli glasno podporo, so ob polčasu vodili za točko (27:26), po vrnitvi na parket sta bili ekipi izenačeni, varovanci Petra Markovinoviča pa so ob koncu tretje četrtine prevzeli vodstvo, v zadnjo četrtino so vstopili s tremi točkami prednosti (43:46).

Odločilno četrtino so Slovenci odlično odprli, v treh minutah in pol so naredili delni izid 15:0 in povedli z dvomestno prednostjo (43:61). Tu se Slovenci niso ustavili, saj so pet minut pred koncem vodili že za 24 točk (46:70). Tolikšna je bila razlika tudi na koncu (57:81).

Prvi strelec Slovenije je bil Glas z 20 točkami, Dušanić jih je dodal 18, Nemanić pa 17.

Samar med najboljšimi
Prvo ime Slovenije na celotnem EP-ju pa je bil Žiga Samar, ki se že dve sezoni kali pri madridskem Realu. Mladi Jeseničan (196 cm), ki je bil letos izbran za najkoristnejšega igralca španskega mladinskega tekmovanja, je prvenstvo sklenil s povprečjem 11,6 točke, 8,6 skoka in 7,4 podaje. Na koncu je bil izbran v najboljšo peterko prvenstva.