Mirza Begič in Robert Troha sta zaznamovala drugo tekmo finala, a iz povsem drugačnih zornih kotov. Foto: KZS
Zoran Martič
Zoran Martič je uspel osvežiti svoje moštvo. Foto: KZS
Miha Zupan
Mihi Zupanu je bila četrtkova uvrstitev med 14 izbrancev Aleša Pipana za priprave pred olimpijskimi kvalifikacijami očitno dovolj velika spodbuda. Zbral je 18 točk in 5 skokov. Foto: KZS
Domžalčani po preobratu izenačili

Domžalčani so v Komunalnem centru po napetem zaključku slavili s 93:88, čeprav so pet minut pred koncem zaostajali že za osem točk (78:70). Očitno je uspelo trenerju Zoranu Martiču, ki je po prvi tekmi finala (87:64) glavni del krivde za poraz pripisal utrujenosti po polfinalu s Krko, uspelo osvežiti moštvo.

Od minus dva na plus šest
Aktualni prvaki so v 38. minuti po prostih metih Žige Zagorca znižali na dve točki (80:82), zaostanek 80:84 po nizu 10:0 pa spremenili v vodstvo z 90:84.

Troha rešetal gostujoči koš
Jasmin Hukić je s štirimi zaporednimi točkami znižal na 90:88, nato pa je slabe pol minute pred koncem zadnja žeblja v zeleno-belo krsto s prostima metoma zabil prvi domači junak Robert Troha. Hrvaški košarkar je dosegel kar devet od zadnjih desetih domžalskih točk na tekmi.

Sodniki izključili Begiča
Gostitelji so po izenačeni prvi četrtini začeli prevzemati pobudo sredi druge, ko si je svojevrstno neumnost privoščil gostujoči center Mirza Begič. Zaradi nešportne napake in omalovaževanja sodnikov je bil izključen, Domžalčani pa so na njegov račun v 15. minuti iz enega napada dosegli sedem točk in prešli v vodstvo s 40:33.

Zmaji vodstva niso znali zadržati
Zmaji so ob koncu tretje četrtine z nizom šestih prostih metov (štirje Milič, dva Booker) povedli s 66:64, nato pa v 35. minuti po košu Ronella Taylorja vodili za največ na tekmi (78:70), a to ni bilo dovolj. V Tivoliju bodo ob sredo ob 20. uri lovili drugo zmago.

Izjavi po tekmi:
Zoran Martič, trener Heliosa: "Že po prvi tekmi sem rekel, da smo bili precej izpraznjeni po tretjem polfinalnem dvoboju proti novomeški Krki. Zato sem se bal sredine tekme in razpleta. Za drugo tekmo sem bil prepričan, da se bomo pokazali v drugačni luči. Menim, da smo si zmago resnično zaslužili."

Aleksandar Džikić, trener Uniona Olimpije: "Izgubili smo, ker smo igrali precej slabše kot na prvi tekmi. Vse preveč pa se v tem času govori o tem, kako naj bi bili mi že prvaki, Helios pa slaba ekipa. To preprosto ne drži."