Zmago Sagadin
Sani Bečirovič in Vladimer Boisa
Gledalcem v Ljubljani se je predstavil tudi nekdanji član Olimpije Vladimer Boisa (v ozadju). Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Lepa zmaga Olimpije v Tivoliju

Košarkarji Uniona Olimpije so v 14. krogu Lige NLB s 84:77 premagali Zadar trenerja Zmaga Sagadina in na božične praznike odhajajo z 10. letošnjo zmago v tem tekmovanju.
Oktobra je Olimpija na uvodu v sezono v Zadru visoko izgubila z 20 točkami razlike (79:59). Tokrat je vodila večji del tekme in poskrbela, da bo sobotni nepričakovani poraz doma proti Hemofarmu hitro pozabljen. Po prvem polčasu je bilo 41:34. Gostje so povedli z 0:7 in 4:11, nato pa so se Ljubljančani pobrali in v 8. minuti naredili preobrat (13:12).
V drugi četrtini so gostitelji vseskozi vodili, v zadnji akciji pa so prišli do nekoliko občutnejše prednosti, ko so dosegli štiri točke. Najprej je zabil Nemanja Aleksandrov, po dodatnem prostem metu pa je bil v skoku najvišji Vladimir Golubović.
V drugem polčasu so zmaji prav z dobro igro najboljšega strelca Golubovića (19 točk) in njegovega kolega pod košem Gašperja Vidmarja (12) držali Dalmatince na bolj ali manj varni razdalji, ključno trojko za vodstvo s 75:66 pa je slabe tri minute pred koncem prispeval Dušan Djordjević (17).
Šesti zaporedni poraz Heliosa
Helios je klonil na gostovanju pri Cedeviti z 81:92. Domžalčani so doživeli šesti zaporedni poraz in enajstega na zadnjih 12 tekmah. Helios se je po slabem začetku pobral in od 15. minute naprej narekoval ritem igre. Vodil je z 32:28, 37:31 ter tik pred polčasom z 42:36.
Tudi v nadaljevanju so bili gostje več kot dostojen tekmec, saj so imeli v 28. minuti še vedno pet točk naskoka (58:53), v 34. minuti pa je bil izid 69:67 za Cedevito. Sledil je strelski mrk, v katerih so gostitelji prišli do 10 točk naskoka (78:68), ki jih v sklepnih minutah niso več izpustili iz rok.