Aleš Pipan ni imel razpoloženih strelcev.

Zmaji so tako po osvojitvi superpokala v Mariboru še drugič v tej sezoni premagali varovance selektorja Aleša Pipana.

Najboljši strelec tekme je bil Sašo Ožbolt s 23 točkami. Nekdanji Laščan Smiljan Pavič je s 100-odstotnim metom iz igre dosegel 16 točk. Gostitelji so imeli met za tri točke 6/26, Olimpija pa 3/6.

Laščani so bili nevarni le ob koncu tretje četrtine, ko so razliko zmanjšali pod 10 točk, vendar je Olimpija že takoj na začetku zadnjih 10 minut odpravila vse dvome o zmagovalcu.

Američan prinesel zmago Slovanu
Uspešno je sezono začela tudi druga ljubljanska ekipa. Okrepljeni Geoplin Slovan je na napeti tekmi za štiri točke v Zagrebu premagal istoimensko moštvo z 72:68. Američan Dean Oliver je dosegel kar 26 točk. Pri izidu 66:66 je Oliver v zadnji minuti zadel oba prosta meta, nato pa še uspešno polagal. Zmago Slovana je zatem potrdil še Saša Dončič za 72:66.

Različna vloga novincev
Četrti slovenski predstavnik v Jadranski ligi, domžalski Helios, je visoko izgubil proti Hemofarmu iz Vršca, ki ga je letos okrepil nekdanji kapetan Olimpije Jasmin Hukić. Hemofarm, prvak Srbije in Črne gore, je prav tako novinec v Jadranski ligi.

V hrvaškem derbiju je Cibona v vročih Jazinah premagala Zadar z 88:79. V srbsko-črnogorskem obračunu pa je v Morači zmago proti Crveni zvezdi slavila Budućnost. Branilec naslova Reflex je prepričljivo ugnal Široki s 93:71.