Sašo Ožbolt je zaradi poškodbe izpustil tekmo s Heliosom, ki je bil letos prvič boljši od zmajev. Foto: MMC RTV SLO
Jure Zdovc
Jure Zdovc je lahko tokrat le zmajeval z glavo, verjetno pa je tudi pogrešal Franka Robinsona. Foto: MMC RTV SLO
Ivo Sunara, Krka
Trener Krke Ivan Sunara je moral tekmecu v Ligi NLB že četrtič zapored priznati premoč. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si

Union Olimpija, ki se je le dan pred srečanjem s Heliosom odkrižala Franka Robinsona, je do šeste minute, ko je povedla s 14:8, zgrešila le en met iz igre. Dobra strelska predstava se je nadaljevala predvsem v metu izza črte (57% v prvi četrtini), medtem ko je bila igra Ljubljančanov precej raztrgana. Helios se je v deveti minuti prvič resneje približal in za gostitelji zaostajal le še za točko (17:16).

Helios pokazal zobe v drugi četrtini
Domžalčani so v drugi četrtini zaigrali bolje in v 12. minuti po dveh zadetih prostih metih Jureta Močnika izenačili, minuto pozneje pa s košem sijajnega Nicholasa Jacobsona, ki je v prvem polčasu brez zgrešenega meta dosegel 10 točk, povedli z 22:20. Slaba igra in met zmajev sta se nadaljevala, le skoku v napadu pa se imajo varovanci Jureta Zdovca zahvaliti, da Helios ni povedel z višjo razliko od petih točk (24:29).

Katastrofa se je šele začenjala ...
V tretji četrtini so Ljubljančani igrali izredno slabo in neorganizirano v napadu, v slabih sedmih minutah so namreč dosegli le štiri točke. Helios pa je ogrel svoj stroj, ko sta prednjačila Močnik in Željko Zagorac in gostje so prednost začeli višati. v 24. minuti je ta znašala 9 točk (34:43), po delnem izidu 15:0 pa tri minute pozneje že 19. Najvišjo razliko srečanja, 48:74 je pisalo na semaforju, je v 37. minuti s prvimi točkami postavil Miha Zalokar.

Olimpija brez branilcev
Olimpija je dan pred slovenskim derbijem ostala brez Franka Robinsona, ki je bil že šesti igralec, ki so se ga v Tivoliju v letošnji sezoni odkrižali. Ob poškodovanem Sašu Ožboltu Zdovc v igri ni imel prave rotacije, slabo pa sta spet odigrala Jaka Klobučar in Damjan Rudež, ki sta skupaj vpisala 9 točk in izgubila 5 žog. To je največji domači poraz Olimpije v Ligi NLB po 24. novembru 2007, ko je zmaje deklasiral Partizan (60:83).

Še drugi poraz Krke proti Ciboni
Dolenjski košarkarji, ki so proti "volkovom" izgubili že pred tremi meseci (58:74), so bili tudi v prvem polčasu tekme v Dvorani Dražena Petrovića v podrejenem položaju. V 5. minuti je Cibona po polaganju Davorja Kusa prvič povedla z višjo razliko (11:5), ob izteku prve četrtine pa je bil rezultat 25:15.

Balažičevih 15 že ob polčasu
Varovanci Ivana Sunare, ki je pred letom dni deloval prav v "dvorani pod stolpom", so se Hrvatom približali v 13. minuti, ko je Jure Balažič z enim zadetim prostim metom postavil izid 27:25. A je še enkrat več sledil padec Novomeščanov (38:30), pri katerih je bil v prvem polčasu najbolj razpoložen prav Balažič, ki je dosegel 15 točk.

Brez možnosti v nadaljevanju
Tudi v drugih minutah je bila Cibona od Krkašev boljša za nekaj razredov. Po dokaj ugodnem zaostanku sedmih točk (53:60), so zeleno-beli Hrvatom dovolili delni izid 10:0 in ti so povedli s 73:55, kar je bila do tedaj najvišja razlika na srečanju. Ta se je na najvišjih 24 točk povzpela prav ob koncu, ko je trojko zadel rezervist Tomislav Zubčić.