Helios začel s porazom

Slovenskim prvakom je še 5 minut pred koncem kazalo dobro, saj so vodili s 77:71. Toda sledile so črne štiri minute, v katerih so domači zapravili sedem (!) napadov zapored, kar so gostje izkoristili za delni izid 10:0 (81:77). 45 sekund pred zadnjo sireno je Aleksej Laškevič znižal na 79:81, toda upe domačih je ohladil Nemanja Gordić, ki je zadel trojko za 84:79.

Na drugi stran je enako poskušal Robert Troha, vendar je grdo zgrešil. Prvi strelec tekme je bil Domžalčan Dario Krejič (19). Že v 1. krogu se bosta v sredo udarila druga slovenska predstavnika Geoplin Slovan in Union Olimpija.