Reprezentanca je priprave začela prejšnji teden v Celju in Laškem, po uvodni tekmi pa se bo preselila v Ljubljano.

Na seznamu Aleksandra Sekulića so v prvem delu priprav Jaka Blažič, Saša Ciani, Jakob Lovrenc Čebašek, Žiga Dimec, Zoran Dragić, Gregor Glas, Gregor Hrovat, Urban Klavžar, Aljaž Kunc, Miha Lapornik, Blaž Mahkovic, Jordan Morgan, Aleksej Nikolić, Bine Prepelič, Klemen Prepelič in Žiga Samar. Luka Dončić, Vlatko Čančar in Mike Tobey se bodo reprezentanci pridružili v Ljubljani.

Kitajska, ki jo vodi nekdanji srbski košarkar Aleksandar Đorđević, je povedla z 2:6. Jordan Morgan je nato ukradel žogo in zabil (4:6). Slovenija je po petih minutah igre prevzela vodstvo (8:7). Potem ko je Kitajska znova povedla (11:13), je Sekulić vzel prvo minuto odmora. Ekipi sta bili izenačeni tudi ob koncu prve četrtine (17:17).

Žiga Samar je lepo polagal za novo izenačenje (19:19). Kitajci so s prvo trojko na tekmi in atraktivnim zabijanjem naredili serijo 0:5 (19:24). Kitajska je ohranjala prednost šestih točk (21:27, 23:29) in jo povečala na +10 (23:33). Slovenija je prepolovila zaostanek po trojki Klemna Prepeliča in košu Morgana (28:33). Urban Klavžar je zadel trojko (31:33). Kitajci so ob polčasu vodili za pet točk (31:36).

Kitajci so drugi polčas začeli s serijo 0:6 za +11 (31:42). Prve točke za Slovenijo v tretji četrtini je po treh minutah igre dosegel Jaka Blažič (34:42). Kitajci so znova povedli za 10 (34:44). Slovenija je odgovorila na najboljši način, s serijo 7:0 je ujela nasprotnike (41:44). Kitajci so znova bolje posredovali, povedli so za 8 točk (41:48). Slovenski košarkarji so znova ujeli goste (46:49), Kitajci pa so tretjo četrtino končali s prednostjo sedmih točk (47:54).

Slovenija je zadnjo četrtino začela s serijo 10:0 in prevzela je vodstvo (57:54). Kitajci so odgovorili s serijo 0:4 (57:58). Aljaž Kunc je zadel svojo prvo trojko za 60:58. Deseto slovensko trojko je zadel Samar, a tudi Kitajci so bili natančni pri metu za tri točke za novo izenačenje (63:63). Kitajska je znova povedla (63:67). Slovenija je s serijo 5:0 znova prevzela vajeti v svoje roke (68:67).

Jaka Blažič je s trojko zadel za 71:69. Po kitajski minuti odmora je Či zadel oba prosta meta po osebni napaki Prepeliča, a je 26 sekund pred koncem na drugi strani z novo trojko odgovoril Miha Lapornik. Po dveh zadetih prostih metih in ob izidu 75:72 so imeli Kitajci napad za izenačenje, a je slovenska obramba zdržala.

Naslednje tekme
Od sedmih pripravljalnih tekem bodo Slovenci tri igrali doma. Po današnji celjski bosta še dva dvoboja v Stožicah, 2. avgusta proti Grčiji in 8. avgusta proti Hrvaški. Slovenci bodo nato gostovali še v Grčiji 4. avgusta ter nastopili na turnirju v Malagi v okviru praznovanja stote obletnice delovanja španske košarkarske zveze in 11. ter 12. avgusta igrali proti Španiji in ZDA.

Zadnji del priprav bo Slovenija opravila v Tokiu, kjer se bo 19. avgusta pomerila z Japonsko.
Svetovno prvenstvo bodo med 25. avgustom in 10. septembrom gostili Filipini, Japonska in Indonezija. Slovenija bo v predtekmovanju igrala v skupini F, prva tekma jo 26. avgusta čaka proti Venezueli, 28. avgusta bo igrala proti Gruziji in 30. avgusta še proti Zelenortskim otokom.