Slovan je prvo letošnjo zmago v dvorani Tri Lilije dočakal v pravem trenutku. Foto: RTV Slo
Bo Slovan prvič v samostojni Sloveniji igral v finalu?

Ljubljančani so ob odlični igri Stipeta Modriča (14 točk) po uvodnih 20 minutah vodili s 50:43, potem ko so imeli že 11 točk prednosti. Po prihodu iz slačilnice so Laščani na krilih Roberta Trohe in Hasana Rizviča zaigrali veliko bolje in v 26. minuti povedli za 9 točk (61:52), vendar so ob koncu tretje četrtine in v zadnjih 10 minutah spet povsem popustili.

Režiser preobrata je bil Saša Dončič (skupaj 20 točk), gostitelji pa v tem delu igre kar pet minut niso dosegli koša. Kljub drugačnim napovedim, je pri domačih igral tudi (poškodovani) kapetan Nebojša Joksimovič, vendar ni dosegel niti točke.

Druga polfinalna tekma med Unionom Olimpijo in Heliosom bo v soboto ob 20.00.

Državno prvenstvo, polfinale, prvi tekmi:
PIVOVARNA LAŠKO - GEOPLIN SLOVAN 84:95 (21:25, 22:25, 30:20, 11:25)
Troha 25, Rizvič 20, Antonijevič 17; Dončič in Pašalič po 20, Modrič 16 (14 v prvem polčasu).