Miha Zupan je proti Elektri dosegel 17 točk. Foto: RTV SLO

Prva favorita za napredovanje v finale košarkarskega DP-ja Slovan in Olimpija sta svoja nasprotnika zadržala pri 51 točkah in slavila.

Na Kodeljevem Elektra ni doživela takega poloma kot v sredo. Ekipa Dušana Hauptmana je v 12. minuti še vodila, nato pa je Slovan s serijo štirih trojk pobegnil, ob polčasu vodil za deset ter na krilih Gorana Dragiča in Mihe Zupana slavil s 73:51.

Sagadin dal priložnost vsem igralcem
Še prepričljivejša je bila Olimpija proti Heliosu (79:51). Domžalčani so prvi koš iz igre dosegli šele v osmi minuti (15:7) in ob polčasu zaostajali za petnajst. Ob 100-odstotnem metu iz igre (5/5) je blestel Jotam Halperin, ki je vseh 13 točk dal v prvem delu. S kolektivno igro, v kateri je trener Zmago Sagadin priložnost ponudil vsem igralcem, od katerih se jih je med strelce vpisalo kar enajst, so zmaji v drugem polčasu le še višali razliko.

Polfinale, prvi tekmi (igrajo na dve zmagi):
GEOPLIN SLOVAN - ELEKTRA ESOTECH 73:51 (24:19, 16:11, 19:10, 14:11)Zupan 17, Dragič 14, Dončič in Pašalič po 11; Čmer 13, Mali in Nuhanovič po 11.

UNION OLIMPIJA - HELIOS DOMŽALE 79:51 (20:13, 17:9, 22:12, 20:17)
Markoišvili 15, Halperin 13, Ranikko 10 in Jurkovič po 10; Močnik 12, Žerak in Zagorac 8.

Za obstanek, 12. krog:
LOKA KAVA TCG - KOPER 82:62 (22:13, 21:21, 16:15, 23:13)
Jankovič in Ivanovič po 18; Stevič 25.

KRAŠKI ZIDAR J. KRAS - ZAGORJE B. ZAS. 87:85 (21:20, 16:22, 26:17, 24:26)
Lazarevski 18, Mučič in J. Močnik 16;
Rituper 29.

POSTOJNSKA JAMA - KRKA 97:93 (16:16, 30:22, 21:20, 19:28) - po podaljšku Črešnar 27, Žižić 23; Jokić 29.