Miha Zupan je dosegel 18 točk ob odličnem metu 7/8 (2/3 za tri). Foto: MMC RTV SLO
Krka na koncu razbila Domžale

Usodo slovenskih košarkarskih prvakov je s 24 točkami zapečatil Andre Owens, ki je trojke metal kar 6/7. Odločilno je zadel minuto pred koncem, ko je Crvena zvezda povedla z 80:75. Pri Unionu Olimpiji, ki je bila brez poškodovanih Jasmina Hukiča in Jake Klobučarja, sta bila s po 18 točkami najučinkovitejša Miha Zupan in Marko Milič. Drevi ob 19. uri se bosta v slovenskem derbiju pomerila Helios in Krka.

Z delnim izidom 18:4 nadoknadili 10 točk zaostanka
Srečanje v dvorani Pionir so bolje odprli Ljubljančani, ki so vodili večino prve četrtine (največ za pet), čeprav so igrali brez Miliča. Crvena zvezda si je občutnejšo prednost priigrala na začetku druge četrtine, ko se je razigral Owens. Američan je v tem delu dosegel osem točk, Beograjčani pa so s trojkami rešetali consko obrambo Olimpije in po delnem izidu 11:0 povedli 31:21.

Zmaje je v igro vrnila posamična obramba in peterka Ilievski, Sarajlija, Milič, Rudež, Golubovič. V dobrih treh minutah so naredili delni izid 18:4 in na odmor odšli z dvema točkama naskoka (40:42).

Odlični Miha Zupan
Tudi tretja četrtina je minila v izenačeni igri. Priključek z rdeče-belimi je držal predvsem Zupan (sedem točk), ki pa se je ob vračanju v obrambo spotaknil ob Vlada Ilievskega in si zvil gleženj. Do konca četrtine ga ni bilo več v igri. Zvezda se je odlepila spet ob koncu četrtine, ko je v zadnji sekundi svojo tretjo trojko v tem delu zadel Owens (17 točk, trojke 5/6). Po 30 minutah so Beograjčani vodili 65:58.

Odkritje tekme 17-letni Sarajlija
Olimpija je po trojkah navdahnjenega 17-letnega Mirze Sarajlije (osem točk) in Zupana ter zabijanju Mirze Begiča pet minut pred koncem izenačila na 71, v končnici pa so bili srečnejši Beograjčani. Marko Marinović (18 točk) je zadel za 77:73, v naslednjem napadu pa je s trojko srečanje odločil Owens.

19 točk razlike ne govori o razmerju moči
V slovenskem obračunu, ki je štel tudi za državno prvenstvo, je Helios s 56:75 izgubil proti Krki. Gostje so na krilih Richarda Essingtona Shieldsa povedli z 0:10, toda Helios je hitro vzpostavil ravnotežje in imel ob polčasu rahlo prednost. Tri minute pred koncem je bilo 53:59, takrat pa so Novomeščani po zaslugi dveh točk Dragiše Drobnjaka (dokazal je, da je prava okrepitev) in trojk Simona Petrova ter Davorja Marcelića (vsak po dve) ušli na 53:72. Helios je v drugem polčasu dosegel vsega 16 točk! V naslednjem krogu bo Krka gostila Union Olimpijo.