Damir Markota je v prvem polčasu zadel tri trojke iz štirih poskusov, na koncu pa je bil s 16 točkami prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Chris Booker
Krka bo torkov obračun z Unionom Olimpijo pričakala kot vodilna ekipa Lige NLB. Foto: Vladimir Nikolič
Kevinn Pinkney
Kevinn Pinkney (Union Olimpija) ni igral, ker se mu je vnela koža pod pazduho in ne more dvigniti rok. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmaji zlahka odpravili razglašeni Zadar

Oba slovenska predstavnika v regionalni ligi bosta tako z lepo popotnico začela torkov medsebojni derbi v Novem mestu. Košarkarji Krke so že sredi tretje četrtine vodili za 18 točk, kljub slabši zadnji četrtini pa zmaga ni bila ogrožena. Union Olimpija je hitro pomirila navijače, ki so se po sredinem porazu proti Igokei bali, da je novoletni premor slabo vplival na igralce. Zadar (močnejši za Brandona Chesterja) ni bil enakovreden in je zaostajal tudi 30 točk, zato so priložnost dobili tudi mlajši igralci.

Novomeščani maščevali oktobrski poraz
Krka je v Zagreb pripotovala s spominom na edini poraz v dvorani Leona Štuklja te sezone, ko je Cedevita oktobra zmagala s 77:81. Maščevanje je bilo uspešno. Po trojki Jureta Balažica je bilo v 33. minuti 60:75. Z delnim izidom 10:1 so gostitelji minuto pred koncem prišli na šest točk zaostanka, toda za preobrat jim je zmanjkalo časa. Chris Booker je bil prvi strelec novomeške ekipe s 17 točkami. Ko je v 13. minuti zadel za tri točke, je Krka prvič povedla za 10 točk (21:31). Sredi tretje četrtine je prednost narasla na 18 točk (42:60).

Tudi v tretji četrtini dobra igra
Union Olimpija je ekspresno opravila z Zadrom, saj se je tekma končala že pred pol osmo, torej v manj kot uri in pol. Jure Zdovc v drugem polčasu ni vzel niti ene minute odmora. Zadovoljen je bil lahko tudi s tretjo četrtino, ki je po navadi prinesla padec v igri. Obramba je dobro opravila delo, met je stekel. Olimpija je zadela 10 trojk iz 25 poskusov. V prvi četrtini je hitro povedla za deset točk (18:8), že pred polčasom je bilo 48:29. Pred 3.500 gledalci v Stožicah je bil prvi strelec Damir Markota s 16 točkami.