Domači ostrostrelec Davor Marcelić je bil v prvem polčasu 100-odstoten pri metu za tri, v nadaljevanju mu Olimpijini branilci niso pustili več dihati, tako da je ostal brez točk. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Vlado Ilievski
Vlado Ilievski je bil v generalki pred evroligaškim začetkom proti Joventutu prvi gostujoči strelec. Jaka Klobučar in Jasmin Hukić sta tudi tokrat manjkala zaradi poškodbe. Foto: KZS
Slovenski derbi pripadel zmajem

Mirze Begiča so povedli z 61:52.

Gostitelji so v zadnji četrtini poskušali priti do preobrata, še najbližje pa bili v 37. minuti, ko je Simon Petrov zadel za 65:67. Sledilo je pet zaporednih točk Mihe Zupana, po košu Begiča minuto pred koncem je bilo že 67:74.

Olimpija je po prvi četrtini vodila za šest, vendar so Novomeščani v drugi četrtini nadoknadili zaostanek. Odlično jim je k temu pripomogel met za tri točke (7/14), kar tri trojke (3/3) je zadel Davor Marcelić.

Heliosu tri odlične četrtine niso kaj prida pomagale
Helios je v Domžalah tesno klonil (62:63) proti Hemofarmu, potem ko je vodil po treh četrtinah, tudi z desetimi točkami prednosti. Sledila je razburljiva končnica, v kateri je gostom zmago prinesel najboljši strelec Vladan Vukosavljević (28). Trojko za preobrat in prvo zmago za slovenske podprvake v novi sezoni je zgrešil Nicholas Jacobson, s 24 točkami prvi domači strelec.

V Beogradu je aktualni prvak Partizan prizadejal prvi poraz Zadru, po podaljšku je bilo 83:80.