Sašo Ožbolt je nastopil, čeprav ima poškodovano koleno. Foto: RTV Slo
Saša Dončič
Saša Dončič je bil kljub poškodbi najboljši strelec svojega moštva. Foto: slovan

Tekma se je začela z enakovredno igro na obeh straneh. Največjo prednost v prvem delu so si zmaji priigrali pri izidu 14:8. V drugi četrtini se je gostiteljem dokončno uspelo odlepiti in prvi polčas so dobili kar z 39:30. Po odmoru so vodstvo še povečali in najvišja prednost je sredi 3. četrtine znašala +14.

V tem delu igre so imeli gostje velike težave z osebnimi napakami, saj je moral Stipe Modrič predčasno zapustiti igrišče, Miloš Paravinja pa je imel že v uvodnih minutah drugega dela štiri prekrške. To so izkušeni gostitelji na čelu s kapetanom Vladimerjem Boiso in Marinom Baždarićem zlahka izkoristili.

Žilavi Kodeljevčani se kljub zaostanku in težavam z osebnimi napakami niso predali in z vztrajno igro jim je uspelo znižali zaostanek. Dobro minuto pred koncem so prišli na -3, a za preobrat jim je zmanjkalo časa in moči, poleg tega pa se je pri gostih poškodoval tudi vodija ekipe Saša Dončič. V zadnji minuti sta bila v napadu pri zeleno-belih natančna Sašo Ožbolt in Darren Mclinton.

Naslednja tekma bo v sredo ob 20.00 na Kodeljevem.