Žiga Dimec je dosegel 15 točk, najboljši strelec Olimpije pa je bil Nikola Janković s 16 točkami. Foto: www.alesfevzer.com
Gregor Hrovat
Hrovat: Odigrali smo najboljšo obrambo v sezoni

ku 12 točk prišli do preobrata, a so popustili v končnici.

Dolenjci so izgubili zadnjih sedem tekem v Jadranski ligi, zadnjič so se zmage veselili 13. novembra. Matic Rebec, ki je prejšnji teden v državnem prvenstvu z neverjetno trojko pokopal Olimpijo (68:65), tokrat v pol ure ni prispeval niti točke. Zgrešil je vseh osem metov iz igre in tudi oba prosta meta.
Zmaji so zmagali že četrtič zapored v Ligi ABA. Najbolj zaslužna za uspeh sta bila sta Gregor Hrovat (13 točk in 7 skokov) in Nikola Janković (16 točk in 6 skokov).

Olimpija precej boljša v prvem polčasu
Po izenačeni prvi četrtini so si Ljubljančani večjo prednost priigrali z delnim izidom 13:0 tik pred polčasom. Razigral se je Hrovat, ki je zadel trojko, nato pa dodal še dva prosta meta in polaganje. Ob odmoru je imela Olimpija 12 točk naskoka (27:39).
Krka do preobrata sredi zadnje četrtine
V tretji četrtini so se gostitelji približali. Z delnim izidom 7:0 so ujeli priključek po 30 minutah (46:51). Ljubljančanom se je popolnoma ustavilo v napadu in Ronald Curry je z zabijanjem po protinapadu poskrbel za vodstvo Krke z 58:56 v 36. minuti.
Janković prevesil tehtnico na stran Olimpijo
V končnici je blestel Janković, ki je zrežiral serijo 0:7 in dve minuti pred koncem je imela Olimpija pet točk prednosti (58:63). Duško Bunić in Curry sta zadela, a so bili gostje zbrani pri prostih metih v zadnji minuti, Hrovat in Janković sta zadela po dva, Brandon Jefferson pa enega.
Helios v petek v Novem mestu
Za Ljubljančane je bila to zadnja tekma v letu 2016, naslednji ponedeljek v Stožice prihaja Igokea, Novomeščani pa bodo letos še aktivni. V petek jih čaka derbi domačega prvenstva doma s Heliosom.