Igor Rakočević je bil s 23 točkami nerešljiva uganka za Olimpijino obrambo. Foto: Simon Maljevac
Luka Rupnik
Luka Rupnik v šestih minutah ni dosegel nobene točke. Svojega dne ni imel niti Jaka Blažič, saj je zadel le dva od trinajstih metov iz igre. Foto: Simon Maljevac
Raško Katić
Crvena zvezda je v Ligi ABA zmagala četrtič zapored. Foto: Simon Maljevac
Zmaji nemočni proti Crveni zvezdi

Pred več kot 5.500 gledalci so na tekmi 16. kroga Lige ABA košarkarji Olimpije vodili le na začetku (nazadnje pri 8:6). Gostje so v drugi četrtini hitro povedli za 10 točk (14:24), v tretji četrtini pa je prednost dosegla 15 točk. Občasno se je ljubljansko moštvo sicer približalo, v zadnji četrtini na sedem točk, toda za kakšen preobrat je bilo preveč napak. Predvsem pa: s 26-odstotnim metom iz igre in krepko izgubljenim skokom (31:44) je nemogoče pričakovati zmago, tudi če ima tekmec večje število izgubljenih žog.

Le 26 točk Olimpije v prvem polčasu
Crveni zvezdi je tako še drugič v tej sezoni uspelo prizemljiti Olimpijo. V 3. krogu je bilo v Beogradu 87:76. V prvem polčasu je Olimpija igrala tako, kot da bi bili igralci še vedno pod vplivom močnega silvestrskega mačka. Prave borbenosti ni bilo opaziti, napadalna učinkovitost je bila obupna: 14 točk v prvi četrtini, 12 v drugi. Met za dve točki je bil vsega 19-odstoten. Zaostanek 26:36 je bil ob takšni igri še ugoden.

Rakočević nerešljiva uganka
V tretji četrtini se je razigral Igor Rakočević (skupaj 23 točk), po njegovi trojki so gostje povedli z 29:44. Olimpija je ob takšni predstavi presenetljivo dolgo ohranjala možnosti za zmago. Slabe tri minute pred koncem je v protinapad krenil Dražen Bubnić, toda dobil je blokado in z znižanjem zaostanka na šest točk ni bilo nič. Prvi strelec Uniona Olimpije je bil Aron Baynes s 13 točkami.