Goran Jagodnik je 14 od 16 točk dosegel v prvem polčasu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Damir Markota
Damir Markota je zadel trojko v ključnem delu tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpiji obračun vrha Jadranske lige

Pot do zmage so si utrujeni Ljubljančani, ki so tekmo v Stožicah odigrali le 48 ur po napornem evroligaškem gostovanju v Carigradu, tlakovali v prvem polčasu. Prednost 16 točk se je v 3. četrtini stopila na 7, šest minut pred koncem celo na 5, a je varovancem Jureta Zdovca nalet Budućnosti le uspelo zadržati. Pred 2.500 gledalci v Stožicah je bil pri zmajih najučinkovitejši Goran Jagodnik (16), pri gostih pa Vladimir Dragičević (21).

Ljubljančani prek Jagode do plus 16
Olimpija je silovito začela tekmo in po štirih minutah vodila z 9:2. Ob zavzeti obrambi so bili gosti nemočni, tako da so zmaji že po prvih četrtini vodili z dvomestnim številom. Razlika je naraščala tudi v drugih 10 minutah in po zabijanju razpoloženega Jagodnika (14 v prvem polčasu) sredi 2. četrtine je bilo 27:11. S 16 točkami naskoka so Ljubljančani tudi odšli na odmor.

Markota s trojko prelomil tekmo
Olimpija je zapadla v krizo sredi 3. četrtine. Prek odličnega Dragičevića so Črnogorci v tem delu igre dosegli več točk kot v celotnem prvem polčasu in pred zadnjimi 10 minutami je bilo 46:39. Zadnjo četrtino je s trojko odprl Sašo Ožbolt, a vztrajni gosti so 6. minut pred koncem znižali na 53:48. S trojko je odgovoril Damir Markota, na varnih + 10 pa je povišal Kenny Gregory in tekma je bila odločena.