Brose je dva kroga pred koncem Top 16 polovično uspešen. Foto: EPA
Kim Tillie
Kim Tillie in soigralci se veselijo prestižne zmage. Foto: EPA

Nadarjeni slovenski organizator igre je na parketu prebil 14 minut. Srečanje je celo začel in se dobro kosal z branilci CSKA-ja, prav zunanja linija pa je najmočnejše orožje rdeče armade. 21-letni Postojnčan si je sprva hitro nabral dve osebni napaki, a se je v drugi četrtini vrnil na parket in takoj dosegel koš. V tretji četrtini pa je bil natančen tudi izza črte. Ob tem je zbral še dve podaji.

Pred zadnjo minuto, ko je zadel Nando de Colo, je bila bavarska prednost le še točka. Niccolo Melli je nato izsilil osebno napako in povedel za tri točke, de Colo pa je bil nenatančen. Po zadetih prostih metih Bradleyja Wanamakerja in Daniela Theisa pa je Brose dosegel veliko zmago, s katero ohranja tudi povsem realne možnosti za preboj med osem.

Blažič junak zmage nad Barcelono
Laboral Kutxe je premagala Barcelono s 75:71. Jaka Blažič je igral 32 minut in prispeval osem točk k zmagi Baskov. Ioannis Bourousis (22 točk) in Mike James sta poskrbela za delni izid 15:3 v drugi četrtini in izbranci Velimirja Perasovića so si priigrali sedem točk naskoka do odmora (40:33). Na začetku zadnje četrtine so imeli gostitelji že lepo prednost (58:45), vendar se Barcelona ni predala. Stratos Perperoglou je štiri minute pred koncem zadel izza črte za izenačenje (65:65).

Blažič je v ključnem trenutku odgovoril s trojko za 68:65, nato pa je bil 57 sekund pred koncem natančen še za dve točki (74:71). Brad Oleson ni bil natančen, Adam Hanga pa je zadel en prosti met 12 sekund pred zadnjim piskom sirene. Tomaš Satoransky (20 točk) iz nemogočega položaja v zadnjem napadu ni uspel zadeti za tri točke in veliko veselje Baskov pred 12.789 gledalci v Fernando Buesa Areni se je začelo.

75:71 (15:16, 25:17, 16:12, 19:26)
Bourousis 22, James 14, Hanga 11, Tillie 10 ... Blažič 8 (2/4 za dve, 1/2 za tri), 4 skoki in ena podaja v 32 minutah; Satoransky 20, Abrines 18, Tomić 10.

BROSE BASKETS - CSKA MOSKVA
91:83 (22:20, 21:19, 25:28, 23:16)
Melli 17, Zisis in Radošević po 14 ... Nikolić 5 (2/3 iz igre), 2 podaji v 14 minutah; de Colo 21, Teodosić 19.