Češki organizator igre Tomaš Satoransky je v Areni odigral izvrstno tekmo. Foto: EPA

Pred več kot 18.000 navijači, ki so v Areni pripravili izvrstno vzdušje, je Barca v izenačenem boju bila boljša v končnici. Pet minut do konca so s trojko (Barca le 6/29 izza črte) Juana Carlosa Navarra gostje prišli v vodstvo in povedli za tem za osem. Toda Nemanja Dangubić in Nikola Kalinić sta trojkama minuto in pol pred koncem priključila na -3, Jaka Blažič pa je ukradel žogo in nato zadel oba prosta meta za 67:68.

V naslednji akciji je Navarro sijajno po "pick 'n' rollu" podal Anteju Tomiću, Kalinić pa je na drugi strani izgubil žogo. Dva odlična skoka v napadu (Barca jih je imela kar 17, skok pa je dobila s 44:32) sta omogočila, da je Navarro s tremi prostimi meti skoraj odločil tekmo, a je devet sekund pred koncem Blažič s težkega položaja zadel izza črte. Nato je dvakrat s črte prostih metov zadel Justin Doellman, še enkrat je nato trojko zadel Blažič, ostale so še tri sekund do konca, nato pa je Tomaš Satoransky s črte prostih metov potrdil gostujočo zmago.

Prvi strelec tekme je bil Boban Marjanović, za katerega naj bi se ogreli tudi v Kataloniji. Srbski orjak je dal 23 točk, ujel pa je tudi 11 odbitih žog. Blažič je bil skupaj s Kalinićem z desetimi točkami drugi strelec Zvezde. Slovenski reprezentant je igral slabih 18 minut. Pri Barci je bil z 12 točkami najuspešnejši kapetan Navarro, Satoransky pa se je izkazal z 11 točkami in desetimi skoki. Boštjan Nachbar je igral dobrih 16 minut, vpisal pa je šest točk in štiri skoke.