Aleksandar Ponjavić
Aleksandar Ponjavić je bil z 18 točkami najboljši strelec Tajfuna. Foto: Tajfun/Jure Godler/sentjur.net
Odmevi po zmagi Olimpije v Novem mestu
Union Olimpija v končnici do sladke zmage

Zmaga Ljubljančanov, druga nad Novomeščani letos in prva po več kot dveh sezonah v dvorani Leona Štuklja, je (majhen) obliž na poraze zadnjih krogov, ki so Olimpijo potisnili v spodnji dom jadranskega tekmovanja.

Krka ušla na +10
Prvi polčas ni postregel z vrhunsko košarko. Bolje je vendarle odigrala Krka, ki je povedla s 7:0, nato pa po dveh zaporednih trojkah Stefana Sinovca dobila prvo četrtino s 16:6. Zmaji so se v nadaljevanju pobrali, a prednosti domačih jim ni uspelo povsem izničiti. Ob polčasu je bilo 31:26.

Na začetku drugega dela je Miha Lapornik s petimi točkami zapored poskrbel za izenačenje (31:31). Sledili so trenutki Olimpije, ki je povedla z 41:36. A Krka se je vrnila, po košu Igorja Tratnika je semafor po treh četrtinah kazal 47:46 za goste.

Horvat in Lešić zadela odločilne proste mete
V raztrgani in slabi zadnji četrtini se je tehtnica dokončno nagnila na stran Olimpije dobri dve minuti pred koncem, ko je Gregor Horvat zadel dva prosta meta za 57:52, a je Mirko Mulalić s težko trojko Krko vrnil v igro (55:57). Sledili so zapravljeni napadi na obeh straneh, nato pa je Sava Lešić pol minute pred koncem zadel dva prosta meta za končnih 59:55.

"Gledalci so lahko gledali pravo prvenstveno tekmo, borbeno od začetka do konca. Čestitke obema ekipama za prikazano borbenost. Tekmo smo začeli v krču, predvsem smo zgrešili ogromno odprtih metov z izdelanih situacij. Fantje so ostali osredotočeni in se držali navodil, ki smo jih postavili pred tekmo. Igrali smo dobro obrambo in bili dobri tudi pri skoku. Vse to nas je vrnilo v igro. Že v drugi četrtini smo bili povsem enakovreden nasprotnik in potem v drugem polčasu nadaljevali z dobro igro ter na koncu zasluženo zmagali," je ocenil trener Uniona Olimpije Gašper Potočnik.

Union Olimpijo v sredo čaka gostovanje v Tel Avivu pri Maccabiju, Krko pa na Finskem pri Kataji Basketu.

Tajfunu na koncu pošle moči
Slovenski prvak Tajfun je gostoval pri Budućnosti v Podgorici in izgubil z 81:61. Šentjurčani so še v 34. minuti zaostajali le za štiri točke (60:56), nato pa povsem popustili.