Robert Conley je k zmagi Hemofarma prispeval 22 točk. Foto: Reuters
Vladan Vukosavljević iz Hemofarma
Igralci Cibone so bili v podaljšku brez pravih idej. Foto: Reuters
Mile Ilić
Mile Ilić je dosegel 12 točk. Foto: Reuters

Redni del tekme se je iztekel z rezultatom 77:77. Tekmo je bolje začela Cibona, ki je na krilih Damirja Rančića (11 točk v prvi četrtini) prišla do vodstva ob polčasu s 43:38. V drugem delu je Hemofarm nadoknadil zaostanek in v zadnjih minutah tudi povedel.

Volkovi so uspeli nadoknaditi zaostanek petih točk in pred zadnjo minuti je bil izid poravnan (75:75). V zadnjih trenutkih sta James Penn in Rančić zadela le po en prosti met, Robert Conley pa je zgrešil trojko, ki bi Hemofarmu zagotovila zmago.

Ekipa iz Vršca si je v nadaljevanju hitro zagotovila prednost in potrdila zmago že sredi podaljška, ko je Miljan Rakić zadel trojko za 87:81. "Imeli smo veliko priložnost za zmago, ki je žal nismo izkoristili. Tekmo je odločila širša klop Hemofarma, saj smo imamo številne težave s poškodbami," je po tekmi izjavil trener Cibone Dražen Anzulović. Hemofarm se bo v polfinalu v ponovitbi lanskega finala srečal s Partizanom.

FMP s trojkami do polfinala
Zadnji čertfinalni dvoboj je potekal med FMP-jem iz Železnika in Vojvodino. V izredno napeti tekmi je v končnici zmagalo izkušenejše moštvo FMP-ja. Slavili so s 95:93. Igralci iz Novega Sada so bili večji del srečanja v vodstvu, še v 36. minuti so z 79:73, toda Beograjčani so jih ujeli. Pri izidu 86:86 je najprej Zoran Erceg zadel trojko, potem pa je bil izza čre uspešen še Aleksandar Rasić. Marko Marinović je zgrešil oba prosta meta in ponudil Vojvodini še zadnjo priložnost, a je zadnji sekundi srečanja met za tri točke za zmago zgrešil Milenko Tepić. Železnik bo v drugem sobotnem polfinalu ponovno igral s Crveno Zvezdo.

Četrtfinale:
CIBONA - HEMOFARM 83:91 (18:19, 25:19, 13:16, 21:23) - po podaljšku
Penn 18, Levour 16, Rančić 15, Kus 9; Rashad 23, Conley 22, Topić 13, Bolič 10, Joksimovič brez točke (met 0/2), skok, podaja in dve ukradeni žogi v 21 minutah igre.

FMP ŽELEZNIK - NIS VOJVODINA 95:93 (24:24, 17:21, 23:16, 31:32)
Cvetković 18, Rasić 14, Vasić in Ilić po 12; Plisnić 15, Kojadinović, Djordjević in Ivanović po 12, Pavič ni igral.