Vlado Ilievski je bil ob pomanjkanju izkušenih branilcev spet prisiljen igrati skoraj vso tekmo. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Damjan Rudež
Damjan Rudež je v drugi četrtini z atraktivno akcijo navdušil Tivoli. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Zmaji zapravili ogromno prednost

To je že četrti zaporedni poraz slovenskih prvakov, ki so očitno v hudi krizi. Če smo ob prejšnjih treh porazih videli visok zaostanek v prvem polčasu, je bilo tokrat ravno nasprotno, saj je Union Olimpija vodila z 29:10 in 36:18. V zadnji četrtini (8:24) so zmaji povsem odpovedali in niso našli orožja za Cibonine strelce (trojke: 11/18). Vedran Vukušić je dosegel 18 točk in je zgrešil le dve trojki od sedmih poskusov. Še na začetku zadnje četrtine je bilo 61:48, štiri minute zatem pa je na semaforju pisalo 61:61.

Zadar nenehno na varni razdalji
Preostala slovenska predstavnika sta prav tako izgubila. Zadar je premagal Krko z 90:79, potem ko je pred 4.000 gledalci vso tekmo nadzoroval položaj. V zadnji četrtini se je Krka še najbolj približala na 75:68. S statističnim indeksom 25 je bil najboljši igralec tekme Krkin Richard Shields, ki je dosegel 19 točk, od tega pet trojk od osmih poskusov.

Helios blizu podvigu
Budučnost je bila po tesni končnica z 90:86 boljša od Heliosa. Izid je bil zadnjič izenačen na 78. V zadnji minuti je Alvin Snow s polaganjem znižal na 87:86, nato je vrnil Vladimir Micov, Vladimir Dašić pa s prostim metom zapečatil domžalsko usodo. Za slovenske podprvake je Nicholas Jacobson dosegel 21 točk.

Izjavi po tekmi Olimpija - Cibona:

Velimir Perasović, trener Cibone:
Po slabem začetku naše možnosti niso bile videti kaj prida obetavne, škripal nam je predvsem napad, zgrešili smo veliko metov. Zato se nas je lotila živčnost. Na odmor smo vendarle odšli z zaostankom 10 točk, kar je bil po poteku igre za nas ugoden rezultat in nam je pomenil nekakšno sprostitev pred nadaljevanjem. Kmalu smo se sicer približali, a dovolili Olimpiji, da se je z nizom 7:0 spet odlepila. Dokončno pa smo jo ustavili s consko obrambo v zadnji četrtini, ko s o zadevali tudi pomembne mete,

Aleksandar Džikić, trener Uniona Olimpije: Nosilci igre v našem moštvu so tokrat opravili svoje delo, nekateri drugi igralci pa ne. Pristop našega moštva je bil enak v obeh polčasih, toda v drugem je Cibona igrala bistveno bolje, predvsem pa se je poznalo, da smo se slabo odzvali na njeno consko obrambo. Poskušal sem spremeniti potek z dvema minutama odmora, vendar ni bilo želenega učinka. Veseli me, da smo vendarle igrali bolje kot v četrtek z Romo.