Gašper Potočnik je danes prvič sedel na stolčku glavnega trenerja in prvič izgubil. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Mirza Begić
Mirza Begić je zopet blestel, v borbi z močnim Vladanom Vukosavljevićem in visokim Bobanom Marjanovićem je dosegel 23 točk. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Jaka Klobučar, Nebojša Joksimovič
Jaka Klobučar je zaradi poškodbe Vlatka Ilievskega nastopil kot prvi organizator igre. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Rade Mijanović
Richard Shields
Richard Shields je bil tokrat najboljši strelec Novomeščanov, dosegel je 26 točk. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Hemofarm po podaljšku ugnal Olimpijo

Tako kot v Črni gori se je tudi tekma v Tivoliju prelomila v zadnji četrtini, saj so Ljubljančani z izjemno borbo vestno nižali zaostanek za Hemofarmom in v zadnji minuti s trojko Saše Ožbolta izenačili na 91:91, kar je ob koncu rednega dela tudi prineslo podaljšek, ki ga je izboril tudi Mirza Begić z izvrstno igro in 23 točkami, petimi skoki in štirimi blokadami. A dodatnih pet minut ni prineslo dobrih novic v tabor ranjenega moštva, v borih petih minutah so gostje Ljubljančanom nasuli kar 18 točk in poraz je bil neizbežen.

16 točk ni bilo dovolj
Zmaji srečanja niso začeli slabo, v drugi četrtini pa so zelo padli v igri in Hemofarm je v 11. minuti povedel z 28:20, kar je bila do takrat najvišja prednost gostov. Čeprav so oranžni to prednost zaradi trojke Mirze Sarajlije in dveh Jasmina Hukića izgubili, pa so se razigrali v tretji četrtini, v kateri so v 27. minuti vodili celo s 16 točkami razlike.

Brez Miliča in Ilievskega ni šlo
Moštvo Uniona Olimpije se je danes nevarnim Srbom zoperstavilo brez kapetana Marka Miliča in prvega organizatorja igre Vlatka Ilievskega, namesto katerega je v prvi peterki nastopil Jaka Klobučar. Po menjavi trenerja Aleksandra Džikića, ki je tekmo spremljal s tribune, je zmaje vodil Gašper Potočnik, to pa bo počel, dokler vodstvo ne najde novega trenerja. Sladka zadnja četrtina in grenak podaljšek bosta domačim zagotovo ostala v spominu, saj se zaključni turnir z vsakim porazom bolj oddaljuje, Hemofarm je kot neposreden tekmec zdaj pred zeleno-belimi že pet zmag.

Morača zakleta za Slovence
Košarkarji Krke so se proti Budučnosti v dvorani Morača, kjer sta že padla preostala slovenska predstavnika, dobro držali vse do zadnje četrtine, v katero so vstopili z izenačenim rezultatom 55:55. A so že takoj ob začetku gostiteljem dopustili delni izida 6:0, s katerim so se varovanci Dejana Radonjića odlepili in Dolenjcem niso več dopustili blizu. Pri četi Ivana Sunare je bil najbolj razpoložen Richard Shields, ki je dosegel 26 točk, od tega šest trojk.

Američana premalo za uspeh Domžalčanov
Tretji slovenski poraz je dosegel tudi domžalski Helios, ki je gostoval pri zadnjeuvrščeni Vojvodini in po dobri borbi v prvih treh četrtinah na koncu klonil s kar 14 točkami razlike. Zopet sta bila najbolj razpoložena Američana Alvin Snow in Nicholas Jacobson, ki sta skupaj dosegla 24 točk.