Zoran Dragić je potrdil zmago. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Dražen Petrović
Okoli tisoč gledalcev v Stožicah se je spet spomnilo časov, ko je na parketu blestel Dražen Petrović. Foto: MMC RTV SLO
Slovenci v Stožicah premagali Hrvate

Po tesnem porazu proti BiH-u je Slovenija na turnirju v Stožicah prvič zmagala, uspešen večer pa je napovedala že prva četrtina (26:17), ko je Slovenija igrala povsem drugače v obrambi kot včeraj. Razlika se je večinoma gibala okoli desetih točk, vseeno pa je bila Hrvaška nekako do konca v igri za zmago.

V 38. minuti je prvi igralec tekme Domen Lorbek (22 točk, 14 v prvem polčasu) s trojko (svojo četrto iz petih poskusov) povišal vodstvo na 77:69, zmago pa je potrdil Zoran Dragić, ki je 1:14 pred koncem zadel trojko za 81:74.

Slovenija je skok dobila z 29:17.

Aplavz za mamo Dražena Petrovića
Ob odmoru se je čas zavrtel za dvajset let nazaj. Košarkarska zveza Slovenije je namreč počastila udeležence prve mednarodne tekme Slovenije leta 1992, ki je bila odigrana v Slovenskih Konjicah in ki jo je Hrvaška prepričljivo dobila. Na parketu so se zvrstili nekdanji asi - Jaka Daneu, Dušan Hauptman, Vlado Mičunović, Franjo Arapović, Danko Cvjetičanin, Aco Petrović, ki so prejeli priložnostna priznanja, prav posebno pozornost - stoječi aplavz - pa so gledalci v Stožicah namenili mami Dražena Petrovića Biserki Petrović.