Chris Bosh, Dwyane Wade in LeBron James so blesteli v Staples Centru. Skupaj so dosegli kar 69 točk. Foto: EPA
Raymond Felton
Raymond Felton je sijajno vodil igro Knicksov. 20 točkam je dodal še 12 podaj in pet ukradenih žog. Foto: EPA
Carlos Boozer in Derrick Rose
Carlos Boozer se po poškodbi hitro vrača v pravo formo. Foto: EPA

Celticsi, ki so predtem dobili kar 14 tekem zapored in so prepričljivo najboljša ekipa v Vzhodni konferenci, so vodili večino tekme. Najboljši strelec tekme v modernem Amway Centru Kevin Garnett (22 točk) je s tremi zaporednimi koši poskrbel za vodstvo s 77:71 tri minute in 20 sekund pred koncem.
Magici, ki so pred tednom zelo prevetrili ekipo, so odgovorili z devetimi zaporednimi točkami, Jameer Neslon je zadel dve ključni trojki. Minuto in 19 sekund pred koncem je poslal razprodano dvorano v ekstazo (80:77). Na drugi strani je Garnett zadel le en prosti met, 43 sekund pred koncem pa je J. J. Redick s težkega položaja povišal na 82:78. Ray Allen je izza črte zgrešil cel obroč, Nelson pa je s štirimi prostimi meti potrdil veliko zmago Orlanda, ki je v četrtek na kolena spravil vodilno ekipo lige San Antonio.
Bosh neustavljiv v prvem delu
Lakersi so dobro začeli tekmo, po trojki veterana Dereka Fisherja so povedli s 7:2, potem pa se jim je popolnoma ustavilo. Razigral se je Chris Bosh, ki je dosegel devet točk v uvodni četrtini. Gostitelji so v sedmih minutah dosegli le dve točki in Miami je po prvi četrtini vodil z 20:14. Tudi igralci s klopi pri Miamiju so bili sijajni, na začetku druge četrtine je Mario Chalmers dvakrat zadel izza črte, velika trojica pa je bila neustavljiva. Dwyane Wade je odlično pokrival Kobeja Bryanta, Ron Artest pa ni mogel zaustaviti LeBrona Jamesa. Ob polčasu so gostje vodili za devet točk (38:47).
Zadnje minute le formalnost
Vzdušje v Staples Centru je bilo zelo dobro, vsi so težko pričakovali ta derbi, a Lakersi so odpovedali na celi črti. V tretji četrtini so se po trojki Bryanta še približali (45:51). Miami je z delnim izidom 17:7 ušel na 16 točk razlike, visoki Zydrunas Ilgauskas je zadeval z razdalje, James pa je samo v tretji četrtini prispeval 10 točk. V zadnjih 12 minutah je prednost Heatov narasla že na 21 točk in gledalci so razočarani precej pred zadnjo sireno zapustili dvorano.
Miami melje, Lakersi v krizi
James je popolnoma zasenčil Bryanta, prav tako kot lani na božični dan, ko je Cleveland slavil v Staples Centru. Dosegel je 27 točk, 11 skokov in 10 podaj, zadel je kar pet trojk. Bosh je dodal 24 točk in 13 skokov, Wadu pa se prav nič ni poznala poškodba kolena. Heati so dobili 14 izmed zadnjih 15 tekem, Lakersi pa so doživeli drugi polom doma ta teden, v torek so izgubili z Milwaukeejem za 19 točk. V torek jih čaka naslednja težka tekma v San Antoniu.
Naveza Felton-Stoudemire navdušila Madison S. Garden
Na prvi božični tekmi je New York premagal Chicago s 103:95. Amare Stoudemire in Raymond Felton sta dosegla po 20 točk za Knickse, ki so si odločilno prednost nabrali v zadnji četrtini. Chicago kar osem minut in 18 sekund ni dosegel niti točke. Gostitelji so z delnim izidom 10:0 povedli s 97:87 dve minuti pred koncem.

Wilson Chandler in Danilo Gallinari sta dodala po 15 točk za New York, ki dosega največ točk v povprečju v Ligi NBA. Varovanci Mika D'Antonija so blesteli v značilni hitri igri, zadeli so kar 12 trojk iz 22 poskusov. Carlos Boozer je bil najboljši pri Bikih s 26 točkami in 19 skoki, to pa je bil šele drugi poraz Chicaga na zadnjih 11 tekmah.