Raško Katić je dosegel 22 točk, zadel je osem od 14 metov. Foto: Simon Maljevac
Vladimir Lučić
Vladimir Lučić je prispeval 11 točk k zmagi Partizana. Foto: Aleš Fevžer

Rdeče-beli že imajo v žepu vstopnico za Evroligo v naslednji sezoni, pot do zmage pa je bila trnova. Ekipi sta se vso tekmo izmenjavali v vodstvu. Beograjčani so vodili že za devet točk (69:60), toda dve minuti pred koncem je bolje kazalo Radničkemu (78:71). A so se njihovi tekmeci rešili in z zaporednimi koši poskrbeli za izenačenje.

Pri izidu 78:78 je imel 15 sekund pred koncem priložnost za vodstvo Crvene zvezde Branko Lazić, a je izgubil žogo v hitrem protinapadu. Zvezda je nato naredila osebno napako, Terrico White pa je zgrešil oba prosta meta. Po osebni napaki na drugi strani se je roka zatresla tudi Vuku Radivojeviću, ki pa je zadel vsaj enkrat in poskrbel za vodstvo 79:78. V zadnjem napadu pa je Radnički nerazumljivo igral na trojko, Danilo Mijatović je zgrešil iz levega kota in poskrbel za veliko veselje rdeče-belih.

Sijajna igra Ćapina ni bila dovolj
Za zmagovalce je bil najučinkovitejši Raško Katić z 22 točkami, Boris Savović jih je dodal 18; pri poraženem Radničkem pa odlična predstava Aleksandra Ćapina (25 točk, prosti meti 11:11, pet skokov in štiri podaje) na koncu ni bila dovolj za zmago.

Partizan v zadnji četrtini strl gostitelje
V večernem drugem polfinalu je Partizan z odlično igro v zadnji četrtini ugnal Igokeo s 63:57. V uvodnih 30 minutah je bil v obrambni igri z malo koši izid tesen in ekipi sta se nekajkrat zamenjali v vodstvu. Partizan je povedel z 49:43 in postavil temelje za zmago. V zadnjih minutah so gostje prednost še povečali in jo zanesljivo obdržali do konca, vmes vodili že za 13 točk (58:45), Igokea pa je v zadnjih sekundah le nekoliko ublažila poraz.