Ratko Varda in Danny Green sta bila s po 15 točkami prva strelca Uniona Olimpije, toda po statističnem indeksu sta bila najboljša Goran Jagodnik in Aleksandar Čapin. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Filipovski
Trener Uniona Olimpije Sašo Filipovski si lahko malce oddahne, saj so njegovi varovanci v zadnji četrtini pokazali dobro igro. Toda do uvodne tekme Evrolige proti Barceloni bo treba še marsikaj popraviti. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Goran Jagodnik
Goran Jagodnik je v ključnih trenutkih ostal zbran in je Union Olimpijo popeljal do zmage. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

700 gledalcev v Stožicah je že precej obupovalo nad Olimpijino igro, toda v zadnji četrtini so videli preobrat, ki ga je napovedala trojka Aleksandra Čapina in pet zaporednih točk bojevitega Dina Murića. Odločilne točke je s prostih metov prispeval Jagodnik, ki se je izkazal tudi z devetimi skoki.

Prva strelca sta bila Danny Green in Ratko Varda s po 15 točkami. Pri hrvaški ekipi je Chris Warren dosegel 20 točk, Matjaž Smodiš pa 12.

V prvem polčasu le eno vodstvo Olimpije
Že na začetku tekme so gostje pobegnili na 0:7, vendar je Olimpija po trojki Jagodnika v 11. minuti povedla s 23:22. To je bilo tudi edino vodstvo v prvem polčasu, saj je Cedevita izkoristila slabo Olimpijino obrambo in do odmora pobegnila za 10 točk. Warren je v prvih 20 minutah prispeval 12 točk.
Baždarić zadel s sredine igrišča
V tretji četrtini je Cedevita povedla že z 42:58. Olimpija se ni predala, približala se je na 60:68, še boljše izhodišče pred odločilno četrtino pa ji je preprečil koš Marina Baždarića s sredine igrišča ob zvoku sirene.
Cedevita v zadnji četrtini izgubljala žoge
V 32. minuti je imela Cedevita še vedno lepo prednost 62:73, preobrat pa je najavila trojka Čapina. Po petih zaporednih točkah Murića je bilo vse odprto (72:75), gostje pa so postali nervozni in so izgubljali žoge. Čapin je priboril prvo Olimpijino vodstvo v 2. polčasu, nato je polaganje uspešno zaključil še Green.
Čapinova zgrešena meta nista bila usodna
Zadnja minuta je bila razburljiva, tekmo pa so odločili prosti meti. Čapin je resda zgrešil oba, toda tudi Warren je bil enkrat neuspešen, Jagodnik pa toliko bolj hladnokrven pri svojih štirih poskusih in Cedevita na koncu ob zaostanku treh točk ni imela več časa za izdelan napad. Met Chrisa Owensa za podaljšek je bil neuspešen.

Sašo Filipovski, trener Uniona Olimpije: "Tekma je bila izjemno zahtevna. Pomembno je, da smo pri takem zaostanku verjeli vase in nismo popuščali. Tekmo smo dobili zaradi velike želje in borbenosti. Cedevita je že takoj ob začetku tekme pokazala, da je dobro vodena ekipa, ki ima lepo število odličnih posameznikov. Če želimo igrati na visoki ravni in zmagovati, si v prihodnje ne bomo smeli privoščiti, da dobimo tako veliko število košev. Nasprotnika moramo limitirati na nekje 70 točk, saj v napadu nismo tako učinkoviti, ni pa izgovorov, da ne bi igrali boljše obrambe."