Giorgi Šermadini je po odlični predstavi proti Barceloni dobil prednost pred Pinkneyjem in do polčasa dosegel 9 točk. Foto: Sandi Fišer
Dušan Djordjević in Vlado Ilievski
Krkin branilec Dušan Djordjević je v vsakem polčasu dosegel 10 točk in bil na koncu prvi strelec tekme. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Olimpija hitro pozabila na četrtkov poraz

V 19. krogu Lige NLB je ljubljanska zasedba igrala zavzeto, kot da gre za odločilno tekmo Evrolige, delo pa ji je še olajšal nerazpoloženi srbski tekmec, redni udeleženec finalnega turnirja.

Že ob polčasu je bilo 50:30, Olimpija pa je navduševala z raznovrstno igro in domiselnimi akcijami. Ko je ob začetku drugega polčasa Kenny Gregory podal Giorgiju Šermadiniju (alley-oop) za zabijanje, je bil izid že 57:32, razlika pa je kmalu presegla 30 točk.

Priložnost so lahko dobili tudi rezervisti, ki jim Jure Zdovc na pomembnejših tekmah kar noče zaupati. Sasu Salin je najbolje izkoristil priložnost in dosegel 13 točk. Najboljši strelec je bil sicer Sašo Ožbolt s 16 točkami.

Vrnitev Vladimerja Boise
V prvi postavi je bil namesto Kevinna Pinkneyja Šermadini, ki je že v prvi četrtini dosegel sedem točk. Morda je to spodbudilo tudi Pinkneyja, ki ga je po porazu proti Barcelonu Zdovc tako okrcal, da se je zdelo, kot da je že na izhodnih vratih. Tokrat je gotovo pokazal precej več volje kot na zadnjih tekmah.

Kar šest igralcev je doseglo vsaj 10 točk. Velik aplavz je okrog 3.000 gledalcev namenilo tudi Vladimerju Boisi, ki se je v drugi četrtini po poškodbi vrnil na parket, vendar razumljivo še ni igral na vrhunski ravni.

Olimpija si je z najvišjo zmago sezone v trenutku, ko se je zdelo, da se krivulja obrača navzdol (trije porazi v štirih tekmah: Cibona, Partizan, Barcelona), z imenitno predstavo povrnila samozavest, ki jo bo v četrtek zelo potrebovala v Tel Avivu. Točno minuto pred iztekom tekme je "padla" celo stotica, ko je pod košem zadel Dino Murić.

Krka za zmago trepetala do konca
Tudi Krka si je do polčasa nabrala zajetno prednost 15 točk, kar je bila posledica izjemno kolektivne igre in natančnega meta. V dvajsetih minutah je novomeška ekipa na krilih organizatorja igre Dušana Djordjevića (v prvem polčasu 10 točk in 5 podaj) zgrešila vsega štiri od devetnajstih metov na koš.

V tretji četrtini je Krka povedla že z 42:65. Toda Crvena zvezda se je ob podpori 5.000 gledalcev z delnim izidom 12:1 precej približala. V 33. minuti je bilo še vedno visokih +14 za državne prvake (61:75), ki pa so morali za zmago vseeno trepetati do konca. Na srečo jim jo Nemanja Nedović ni vzel - njegova trojka tri sekunde pred koncem je zgrešila cilj.

Zadnje tri minute Zvezdin koš zaklet
Odločilen je bil met za dve točki - Krka je imela 64-odstoten met, Crvena zvezda le 42-odstotnega. Izgubljen skok (36:23) tako ni bil usoden. Najboljši strelec je bil Dušan Djordjević z 20 točkami. Krkin branilec je na začetku 38. minute zadel prosta meta za vodstvo 71:79, njegovo moštvo pa nato zadnji dve minuti in 50 sekund ni doseglo več nobene točke.

Na lestvici ima Olimpija zdaj boljšo razliko v koših kot Krka, obe slovenski ekipi pa sta z 12. zmago še bližje igranju na zaključnem turnirju.