Phoenix je doma dobil še četrto tekmo in je zagotovo najprijetnejše presenečenje Lige NBA. Foto: EPA
San Antonio je New Yorku prizadejal enega najhujših porazov na domačem parketu. Foto: Reuters
Minnesota je Lakerse premagala pvič po šestih letih in pol, v Staples Centru pa je suša trajala skoraj osem let. Foto: Reuters

27-letni Ljubljančan tekme ni začel v prvi postavi, a je igral kar 30 minut. Iz igre je metal 4/9 in zbral tri podaje. Blestel je Eric Bledsoe s 24 točkami, eno manj je prispeval rezervist Markief Morris, ki je tretji igralec od leta 1989 po Charlesu Barkleyju in Dwightu Howardu s tremi zaporednimi tekmami z vsaj 75-odstotnim metom v najmanj 12 poskusih.

Sunsi, ki so zgrešili prvih deset metov izza črte, so trojke v zadnji četrtini metali 5/9. New Orleans se je ob koncu približal na minus pet, a sta Dragić in Bledsoe s trojkama razliko spet povišala na deset.

Phoenixu so pred sezono napovedovali boj s Philadelphio za zadnje mesto v Ligi NBA, zdaj pa obe ekipi vodita v svojih divizijah. Sunsi imajo celo izkupiček 5:2, kar jih na Zahodu uvršča na tretje mesto, le za San Antoniom in Oklahomo.

+31 za Spurse v MSG-ju
San Antonio je v Madison Square Gardnu ponižal Knickse in jih premagal kar z 31 točkami razlike (120:89). Nekdanji igralec Uniona Olimpije Danny Green je dosegel 24 točk in rekordnih 10 skokov, Kawhi Leonard je prispeval 18 točk, Tony Parker 17. Že prvo četrtino so Spursi dobili za 18 (35:17).

"To je bilo ponižujoče. Ni važen poraz, ampak način, na katerega smo izgubili. Sploh nas ni bilo na parketu," je bil potolčen Carmelo Anthony, ki je vknjižil 16 točk, toliko kot Andrea Bargnani. Beno Udrih ni izkoristil precejšnje minutaže. V 20 minutah je dosegel 6 točk ob metu 3/9 in imel eno podajo.

Volkovi s trojnim dvojčkom Rubia končno premagali Lakerse
Minnesota je s 113:90 nadigrala LA Lakerse in prekinila niz 22 porazov na medsebojnih dvobojih. Kevin Martin je dosegel 27 točk, Kevin Love pa 18 od svojih 25 v izjemni prvi četrtini, ki so jo Volkovi dobili s 47:23. Ricky Rubio je z 12 točkami, 14 podajami in 10 skoki dosegel drugi trojni dvojček v Ligi NBA. Temu je dodal še pet ukradenih žog.

Durant rešil Oklahomo
Oklahoma je po podaljšku le ugnala Washington (106:105). Junak je bil Kevin Durant (33, 12 skokov, 6 podaj), ki je v rednem delu prispeval trojko za izenačenje, v podaljšku pa ključne točke za peto zmago na šestih tekmah.

NEW YORK - SAN ANTONIO 89:120
Bargnani in Anthony po 16 ... Udrih 6 (3/9 iz igre) v 20 minutah; Green 24 (6/9 za tri) in 10 skokov, Parker 17.

PHOENIX - NEW ORLEANS 101:94
Bledsoe 24, Morris 23, Green 15, Dragić 12 (met: 4/9), skok in 3 podaje v 30 minutah; Smith 22, Holiday 16.

OKLAHOMA CITY - WASHINGTON * 106:105