Matt Walsh
Matt Walsh je tekmo takole spremljal v civilu. Gleženj si je poškodoval na petkovem treningu. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko

Bolj kot ne raztrgana košarka se je igrala ob vrnitvi Vlada Ilievskega po poškodbi na parket. Še kako se je zmajem poznala odsotnost najboljšega strelca Matta Walsha, ki je zaradi zvitega gležnja vprašljiv tudi za sredino domačo tekmo Evrolige proti Lottomatici.

Zmaji so po trojki Saša Ožbolta sredi druge četrtine povedli že za 12 (29:17), toda sledil je pravi prepih v domači ekipi in delni niz 18:1 za goste. Tokrat je bila boljši del slovenskih prvakov centrska linija, ki ji je z 20 točkami načeloval Gašper Vidmar. V podaljšku je ostal na klopi s petimi osebnimi napakami.

Sani Bečirovič je v dodatnih petih minutah rutinirano izsiljeval osebne napake in zadeval proste mete (9/10, 13 točk), zadnji koš je dosegel Edin Bavčič.

Helios je na gostovanju pri Budućnosti klonil z 72:63.