Matt Walsh je bil s 16 točkami drugi najboljši strelec Uniona Olimpije. Foto: MMC RTV SLO
Jure Zdovc
Jure Zdovc se je v Zagrebu srečal s prijateljem Slobodanom Subotičem, ki vodi Cedevito. Foto: MMC RTV SLO
Alvin Snow

V Zagrebu so Ljubljančani slavili brez pomoči Sanija Bečiroviča, ki je zaradi želodčnih težav tekmo spremljal s klopi. Olimpija je v prvem polčasu zaostajala že za 17 točk (30:47), a ji je v drugem uspel preobrat, ki ga je v zadnji minuti s štirimi prostimi meti končal Matt Walsh.

Žižića še pravočasno ustavili
Po zaslugi izjemne predstave Andrije Žižića (v prvi četrtini 14 točk, do izida 37:27 že 20, ob koncu pa 29) je do odmora na parketu igralo le eno moštvo, po nekaj ostrih besedah Jureta Zdovca pa so zmaji v nadaljevanju zaigrali kot prerojeni. Na krilih Saša Ožbolta (17) so vztrajno nižali zaostanek in se do konca tretje četrtine, ki so jo dobili s 17:3, že prebili v vodstvo. V zadnji četrtini je bil rezultat ves čas tesen, v končnici pa sta se ob Walshu izkazala tudi Nemanja Aleksandrov in Dušan Djordjević.

Snow stvari vzel v svoje roke
Helios je bil s 66:60 boljši od zadnjeuvrščene Bosne in prekinil niz petih porazov. Zmagovalca je v zadnjih petih minutah z 10 zaporednimi točkami (od tega dve trojki) odločil Američan Alvin Snow, ki je svoje moštvo popeljal od izida 52:52 do vodstva z 62:52. Potem ko se Domžalčanom dvakrat prej ni uspelo odlepiti - ob koncu prvega polčasa so gostje zaostanek s 30:22 znižali na 33:29, osem točk minusa (44:36) pa so nadoknadili tudi ob koncu tretje četrtine (45:43) -, jim je v tretjem poskusu vendarle uspelo.