Nezaustavljiv je bil Matt Walsh, ki je zadel sedem od devetih poskusov izza črte. Foto: Reuters
Slobodan Subotič
Varovanci Slobodana Subotiča niso našli rešitve za izjemnega Matta Walsha. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si

Zmaji so s 13. zmago ohranili stik z najboljšimi in tako ostajajo v boju za uvrstitev na zaključni turnir najboljše četverice regionalnega jadranskega tekmovanja.
Ostrostrelec Walsh priigral prednost
Zagrebčani, ki letos prvič nastopajo v ligi, so stik z gostitelji držali ves prvi polčas. Cedevita je v Ljubljani igrala brez dveh ključnih košarkarjev - Marina Baždarića in Andrije Žižića. Pred odhodom v garderobo so slovenski prvaki prišli do vodstva s šestimi točkami razlike (46:40).
V nadaljevanju varovanci Slobodana Subotiča, ki je bil omenjen tudi kot morebitni naslednik Igorja Dolenca na mestu direktorja tivolske zasedbe, niso našli prave obrambe predvsem za izjemno razpoloženega Walsha. V tretji četrtini je Američan zadel tri trojke in zmaji so povedli z 72:55. Razliko so v zadnjih desetih minutah brez težav ubranili.

Težek boj za Final 4
Olimpijo zdaj najprej čaka Pokal Spar, kjer bo branila lovoriko, nato bo do konca rednega dela Lige NLB še pet tekem, od tega tri gostovanja in domači srečanji s Partizanom in Heliosom. Zeleno-beli so prvič igrali brez Uroša Slokarja, ki se je prejšnji teden preselil v Sieno.
V Pionirju je v večnem beograjskem derbiju s 84:74 Partizan ugnal Crveno zvezdo, ki je bila tokrat v vlogi gostitelja. Pri črno-belih je bil zelo razpoložen Jan Vesely, ki je dosegel 21 točk in zgrešil le dva meta za tri (7/7 za dve, 7/7 prosti meti).

Domžalski Helios je že v petek gostoval v Sarajevu in klonil proti Bosni s 66:55. Gostitelji so glavni tekmeci slovenskih podprvakov v boju za obstanek v Ligi NLB.