Aron Baynes je bil znova najboljši domači košarkar ob Dylanu Pageju. V 26 minutah je ob 11 točkah zbral še 10 skokov in podelil štiri blokade, po eno tudi Mirzi Begiću in Nikoli Mirotiću. Foto: Aleš Fevžer
Jaka Blažič
Jaka Blažič je bil zelo soliden in bil drugi strelec domače ekipe. Foto: Aleš Fevžer
Sašo Filipovski
Sašo Filipovski bo moral nekako predramiti tudi igralce s klopi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Klemen Prepelič
Klemen Prepelič razen dveh trojk v zadnji četrtini ni navdušil. Foto: Aleš Fevžer

Španski košarkarji so v 5. krogu skupine A slavili s 76:89, potem ko so v zaključku druge četrtine povedli s prednostjo 15 točk (31:46), nato pa zmajev niso več resneje spustili zraven. Še najbolj vroče je bilo v zadnji četrtini, ko se je Olimpiji odprl met za tri točke, s katerim se je večkrat približala na šest točk zaostanka, a pike na i ni in ni bilo. Gostitelji so pri izidu 76:82 zapravili kar tri napade, nato pa dobili sedem točk zapored in upov na senzacijo je bilo konec.

Ljubljančani 8.000 gledalcev še zdaleč niso razočarali, a jim je do boljšega izida manjkala večja kontinuiteta v igri. Ne pozabimo, slovenski podprvaki so tekmo odprli z nizom 0:9 in sklenili z 0:7. Premajhen je bil tudi učinek igralcev s klopi: Olimpijina jih je zmogla 20, Realova kar 42. Zgovorna je tudi statistika: 10 podaj več in dobljen skok s 27:35 v korist madridskega kluba, ki je v letošnji sezoni doživel le en poraz. Za ekipo Saša Filipovskega je bil to že sedmi zapored v vseh tekmovanjih.

Nachbar prvi strelec Broseja ob zmagi v Beogradu
V drugi petkovi tekmi skupine A je moral Panathinaikos priznati premoč Himkiju doma (67:79), v skupini D je ob gostovanju pri Partizanu znova zablestel Boštjan Nachbar. Ob zmagi Broseja z 72:77 je bil prvi gostujoči strelec z 19 točkami.

Prva četrtina (18:21):
Olimpija je začela s pričakovano peterko Waters, Salin, Blažič, Page in Baynes, gostje pa z Llullom, Carrollom, Fernandezom, Mirotićem in Begićem. Eksploziven uvod Reala, ki je po dveh minutah igre povedel z 0:9 in Saša Filipovskega prisilil že v prvo minuto odmora. Olimpija se je vendarle otresla začetne treme in s serijo 10:0 v 6. minuti celo povedla. Baynes je dosegel 7 točk, nato se je razigral še Page in s prav tako sedmimi točkami zmaje obdržal v ravnotežju. Že pri desetih točkah pa je bil gostujoči zvezdnik Jaycee Carroll.

Druga četrtina (17:25):
Zelo spodbuden začetek zmajev, ki so po trojki Rannikka v 12. minuti izenačili na 25. Real je po novem delnem nizu 0:7 povedel s 25:32, a je Muriću in Omiću, ki je v 16. minuti dosegel prvi koš na tekmi za 31:34, gostitelje najprej še uspelo ohraniti blizu. Nato so Španci v naslednjih slabih štirih minutah z delnim nizom 0:12 prišli do lepe zaloge prednosti 31:46. Zaostanek sta na znosnih 11 točk v zadnjih sekundah pred polčasom spustila Page in Blažič iz protinapada. Ljubljančani v drugi četrtini niso prišli do prave igre, trener Sašo Filipovski pa je udarno centrsko navezo Page-Baynes v igro vrnil šele v zaključku.

Tretja četrtina (22:22):
Olimpija se je najbližje približala gostom v tretji četrtini po trojki Pagea za 53:59 v 27. minuti, nato pa se je domača igra v obrambi začela podirati kot hišica iz kart. Steber v raketi Baynes (z blokadama je ustavil tako Begića kot Mirotića) je dobil zelo sumljivo osebno napako v obrambi (svojo četrto), Real pa je z lahkoto zadržal prednost 11 točk iz druge četrtine. Domači igralci so v obrambi vse preveč zamujali in nasprotnikom dovolili lahke koše.

Četrta četrtina (19:21):
Olimpija se je v zadnji četrtini vendarle opogumila in se z nekaj posrečenimi zadetimi meti za tri točke približala le na šest točk zaostanka. Po dvakrat sta bila uspešna Prepelič in Salin, enkrat pa Blažič. Enega ključnih napadov je nekaj več kot tri minute pred koncem ob izidu 76:82 zapravil Prepelič, nato pa sta Fernandez in Rodriguez Real znova oddaljila na varnih deset točk prednosti (76:86) v 39. minuti.

78:88 (21:24, 11:20, 29:24, 17:20)
Schilb 24, Rush 12; Žorić 17, Simon 16... Dragić 5 (2/7 za dve, 0/1 za tri) in 5 skokov v 25 minutah.

ALBA BERLIN - MACCABI
76:78 (10:16, 25:22, 17:18, 24:22)
Djedović 17, Thompson 14; Smith 20, Pnini 11.

71:84 (17:24, 19:17, 14:18, 21:25)
Langford 17, Bourousis 16, Hairston 15; Spanoulis 23, Papanikolaou 17, Mavroeidis 13.

CEDEVITA ZAGREB - CAJA LABORAL
76:69 (24:24, 15:10, 19:12, 18:23)
Bilan 16, Wright 14; San Emeterio 15.

ANADOLU EFES - ŽALGIRIS
64:77 (23:25, 14:12, 14:23, 13:17)
Erden 20, Vujačić 4 v 15 minutah; Popović 21, Darden 16.

60:81 (19:17, 16:21, 13:25, 12:18)
Krstić 18, Teodosić 12; Navarro 21 (4/10 za tri), Lorbek 15 (4/7 za dve, 2/4 za tri) v 27 minutah, Huertas 12.