14 točk Saša Ožbolta ni bilo dovolj. Foto: MMC RTV SLO
Matt Walsh
Matt Walsh tokrat ni bil razpoložen. Dosegel je 9 točk, le enkrat iz sedmih poskusov je bil natančen izza črte. Foto: MMC RTV SLO
Nov poraz Domžalčanov

Varovanci Jureta Zdovca so slabo začeli in že na začetku druge četrtine zaostajali za deset točk (27:17). Ob odmoru so gostitelji še povišali prednost (39:27). Sredi tretje četrtine je bilo videti, da je srečanje odločeno (50:36), a so se zeleno-beli vendarle prebudili.

Zagrebčani po mrku strnili vrste
Zaigrali so agresivneje v obrambi, v napadu sta se Urošu Slokarju, ki je vseh svojih 13 točk dosegel v prvem polčasu, pridružila Sani Bečirovič in Sašo Ožbolt (14 točk), tako da se je prednost Zagrebčanov hitro topila. Vladimir Golubović je na začetku zadnjega dela igre izenačil (56:56), Pawel Kikowski pa je v naslednjem napadu zadel trojko za 56:59. Zagrebčani so nato naredili velik preobrat, razigral se je Krunoslav Simon (15 točk). Gostitelji so v naslednjih petih minutah naredili delni izid 10:0, povedli s 70:61 in tekmo mirno pripeljali do konca.

Tretji zaporedni poraz Domžalčanov
Po zmagah v uvodnih dveh krogih so košarkarji Heliosa izgubili tretjič zapored. FMP je po dveh porazih v nizu zamenjal trenerja -Slobodana Klipo je zamenjal Vlade Djurović. Helios je dobil prvo četrtino in vse do zadnje minute prvega polčasa držal ravnotežje. Nato pa je FMP v minuti naredil delni izid 10:0 in odšel v slačilnico z enajstimi točkami prednosti. Te razlike Domžalčanom ni uspelo nadoknaditi, saj so imeli v svojih vrstah le enega razpoloženega igralca - Dejana Delića, ki je dosegel 25 točk. Alvin Snow je zaradi poškodbe stopala izpustil 14 dni treningov, kar se je poznalo pri njegovih metih, saj je iz igre zadel le trikrat iz devetnajstih poskusov, delno poškodovan pa je nastopil tudi Vjekoslav Petrovič. Helios se je le enkrat približal (61:67), toda trojka Milutinovića in koš Laboviča sta Srbe hitro vrnila v zmagovalne tirnice.