Preobrat je prinesel Jaka Klobučar, ki je v 3. četrtini dosegel 13 od svojih 14 točk. Foto: Drago Perko/kosarka.si
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin Zadar ni uspel popeljati na zaključni turnir. Foto: RTV SLO
Vladimir Boisa
Vladimir Boisa je ob vrnitvi v dvorano Tivoli dosegel 7 točk. Foto: Pia Nikolič
Rok Stipčević
Nadarjeni Rok Stipčević je v prvem delu dobro vodil goste, nato pa zaradi treh hitrih osebnih napak obsedel na klopi vse do končnice. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Jasmin Hukič, Sašo Ožbolt in Jaka Klobučar
Po polčasu so 'zmaji' pokazali povsem drugačen obraz. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Zdovc ukanil lisjaka Sagadina

Olimpija je zaostajala ves prvi polčas, nato pa ob dobri igri Jake Klobučarja (13 točk v tem delu) ujela Zadar ob koncu tretje četrtine. Varovanci Jureta Zdovca so sredi zadnjega dela povedli za 10 in odbili zadnji napad Zadrčanov, ki so od prihoda Zmaga Sagadina izgubili drugo od štirih tekem v jadranski ligi in si tako zaprli vrata na Final Four. Pri Olimpiji je bil z 18 točkami najučinkovitejši Sašo Ožbolt, pri Zadru pa s 17 Rok Stipčević.

Zadar ob polčasu vodil za 10
Tudi prihod Sagadina v Tivoli ni privabil večje število gledalcev, ki se jih je zbralo le nekaj več kot 1.000. Olimpija je povedla z 2:0, nato pa so Dalmatinci odgovorili z delnim izidom 7:0 in vodstva do konca polčasa niso več izpustili iz rok. Največjo prednost si je Zadar priigral prav ob koncu prvih 20 minut, ko je povedel za 10. Pri bledih zmajih je v prvem polčasu največ točk dosegel Jasmin Hukič (12), vsi ostali pa so se utopili v sivem povprečju. Pri Zadru, ki je trojke metal 5/10, sta bila najučinkovtejša Rok Stipčevič (11) in Desmon Farmer (9).

Klobučar režiser preobrata
Olimpija je s tremi zaporednimi trojkami na začetku drugega dela ujela priključek, vendar Dalmatinci vodstva nikakor niso izpustili. Vse do zadnjih sekund tretje četrtine, ko je izenačil tokrat izjemno razpoloženi Klobučar (met 5/5, 13 od 14 točk), nato pa je Ožbolt zadel s sireno za 56:54. Na krilih preobrata so zmaji slabih pet minut pred koncem povedli za 10, a se je Zadar približal na 65:63. Takrat je trojko zadel Damjan Rudež, tekmo pa je v protinapadu dokončno odločil Ožbolt, ki je bil nato natančen tudi pri prostih metih.

Preostala slovenska kluba sta ostala praznih rok. Helios, ki je v Split odpotoval brez Željka Zagorca, je klonil z 92:82, Krka pa je tekmo odigrala že v petek in v Sarajevu izgubila proti Bosni z 89:79.