Vladimir Golubović (levo) je prikazal najboljšo predstavo v dresu Olimpije. Z 20 točkami je bil prvi strelec zmajev. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Jure Zdovc
Jure Zdovc bo za analizo moštva potreboval še nekaj časa. Foto: MMC RTV SLO
Jure Močnik
Domžalski organizator igre Jure Močnik je svoje moštvo popeljal do 3. zmage v Jadranski ligi. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Helios vzel mero Dalmatincem

V izjemno izenačeni tekmi 12. kroga Lige NLB so zmaji slabe 4 minute pred koncem povedli s trojko Jasmina Hukića (76:75). In ko bi nato Ljubljančani morali ohraniti jeklene živce in mirno roko, se je ponovila stara zgodba: zgrešeni meti in zapravljeni napadi. Olimpija tako 3 minute ni dosegla točke!

Na drugi strani so domači pridno polnili gostujoči koš in že precej pred sireno odločili zmagovalca. 4 točke ob delnem izidu 9:0 je prispeval Todor Gečevski. V ljubljanski vrsti kljub porazu velja pohvaliti Vladimirja Golubovića, ki je v 21 minutah dosegel 20 točk (met 10/14) in zbral še 8 skokov.

Snow nerešljiva uganka za Splitčane
Helios je že v 1. polčasu zlomil odpor Splita, na koncu pa slavil z 89:72. Blestel je ameriški branilec Alwin Snow, ki je v 16 minutah prvega dela natresel kar 24 točk, od tega 6 trojk! V uvodnih minutah nadaljevanja so domači prek Alekseja Laškeviča prednost povišali celo na +22, nato pa so pobudo prepustili gostom. Ti so ob koncu 3. četrtine zaostajali le še za 10, a so kasneje Domžalčani stvari le postavili na pravo mesto.

Krka je že v petek s 75:71 odpravila Bosno. 17 sekund pred koncem sta bili ekipi poravnani, nato pa so bili domači natančnejši pri izvajanju "taktičnih" prostih metov.