Domen Lorbek je bil najbolj zaslužen za zmago zeleno-belih. Foto: RTV SLO
Smiljan Pavič
Smiljan Pavič je k zmagi Heliosa prispeval 15 točk. Foto: KZS
Zmaji povedli proti Slovanu

Po trojki razpoloženega Davorja Marcelića (26 točk) so gostje povedli z 20:17, a so zmaji po prvi četrtini vseeno vodili (27:24). Po dveh zaporednih trojkah Domna Lorbka (20 točk, 5 trojk) je Olimpija ob koncu tretje četrtine prevzela pobudo (66:56). Kodeljevčani se niso predali. Marcelić je zadel izza črte, po košu in prostemu metu. Gašperja Vidmarja pa je bilo 18 sekund pred koncem le še 82:80. Vse dvome je 6 sekund pred sireno z dvema prostima metoma razblinil Lorbek, ki je zaigral prvič po poškodbi gležnja, ki jo je staknil pred štirinajstimi dnevi v Laškem.

"V polfinalnih dvobojih štejejo le zmage in bistveno je, da smo prešli v vodstvo z 1:0. Tivolski okopi so tokrat zdržali, zdaj pa moramo naslednje dneve do sobotne druge tekme kar se da dobro izkoristiti za regeneracijo," je povedal trener zeleno-belih Gašper Okorn.

Domžalčani so se zbrali v 3. četrtini
Helios je s 87:75 ugnal Zlatorog. Tekma v Komunalnem centru je bila v prvem polčasu izenačena (42:39). Po treh minutah nadaljevanja so gostitelji že imela 10 točk naskoka (51:41), prednost pa so proti koncu tretje četrtine povišali na 15 točk (67:52), tako da je bila zadnja četrtina zgolj formalnost.

"Tekma z Zlatorogom je bila pričakovano težka. Odpor tekmecev smo z zbrano igro strli šele v tretji četrtini," ni bil najbolj srečen trener Heliosa Memi Bečirovič.

Polfinale, prvi tekmi:
HELIOS DOMŽALE - ZLATOROG 1:0
87:75 (19:19, 23:20, 26:16, 19:20)
540; Zagorc 19, Pavič 15, Krejič 11; Vrečko 18, Nuhanovič 14, Mali in Ocokoljič po 13.

UNION OLIMPIJA - GEOPLIN SLOVAN 1:0
84:80 (27:24, 17:16, 22:19, 18:21)
500; Lorbek 20 (5/8 za tri), Jurkovič 15 in 10 skokov, Rakočević 14; Marcelić 26, Begič 11.

Izid v zmagah je v odebeljenem tisku. Igrajo na dve zmagi. Drugi tekmi bosta 19. 5., morebitni tretji pa 23. maja. Finale se bo igral na tri zmage. Prva tekma bo 26. maja. Vse finalne tekme bo prenašala RTV Slovenija.