Dario Krejić je blestel v Novem mestu. 27 točkam je dodal še 3 skoke in 2 podaji. Foto: Aleš Fevžer/KZS
Richard Shields
Ricky Shields si je v 18. minuti nesrečno poškodoval gleženj, ali bo moral biti s parketa odsoten dalj časa pa še ni znano. Foto: Darja Štravs Tisu
Laščani do velike zmage v Novem mestu

Tehtnica se je začela na stran gostov prevešati že v 16. minuti, ko je za tri točke zadel Uroš Lučič, s 14 točkami drugi najboljši strelec Zlatoroga. Pred odhodom v garderobo je zablestel Dario Krejić, ki je poskrbel za lepo trojko ob zvoku sirene in prednost svojega moštva z devetimi točkami razlike (34:43).

V garderobi je bil uspešnejši Pipan
Po premoru se je Krkin svet popolnoma podrl, Laščani so prišli po polaganju najboljšega strelca Krejića (27 točk) že do 15 točk razlike (50:35), že v naslednjem napadu pa je Vince Hunter II. končal delni izid 12:1, ki je pomenil tudi najvišjo prednost srečanja (52:35). Ta se je nekoliko stopila le ob koncu tekme, ko so gostje poskušali z nekaj nespametnimi meti za tri točke, a je za uspeh Novomeščanov zmanjkalo časa.

Shields že v 18. minuti zapustil parket
Slednji tudi tokrat niso imeli sreče, saj si je v 18. minuti gleženj poškodoval Richard Shields. V primeru slabše diagnoze in daljšega okrevanja bi bile možnosti Krke za večji uspeh v letošnji sezoni še manjše, saj sta poškodovana tudi Smiljan Pavič in Jure Balažič. Na seznamu poškodovanih igralcev je tudi Rene Žvan, ki si je na treningu pred srečanjem z Unionom Olimpijo pred dvema krogoma poškodoval koleno.