Vladimir Golubović je bil še na tretji zaporedni tekmi najboljši strelec Uniona Olimpije. Foto: www.kosarka.si/Drago Perko
Helios pometel s Slovanom
Pivovarski derbi še tretjič Olimpiji

Ljubljančani so tekmo začeli veliko bolje, saj so po začetni prednosti s 6:0 dobili tudi prvih deset minut (16:8). A je v drugi četrtini vsa njihova prednost, ki so si jo priigrali, izpuhtela, saj so Laščanom dovolili delni izid 17:0, ki sta ga priborila predvsem Dario Krejić in Salih Nuhanović (skupaj sta vpisala 12 točk). Polčas so tudi dobili z osmimi točkami razlike (34:26).

Po odmoru zmaji bolje v obrambi
A so varovanci Jureta Zdovca v drugem polčasu strnili svoje vrste in zaigrali bolje predvsem v obrambi, saj so gostiteljem prepustili le 21 točk. Steklo je tudi v napadu, Tivolčani pa so bili uspešnejši tudi v metu za tri točke. V 24. minuti je prvo trojko za goste zadel Aleksej Nešović, kar je bilo dovolj za prednost štirih točk (34:38), medtem ko so največjo razliko zmaji vpisali dve minuti pred koncem srečanja, ko je na semaforju pisalo 70:48.

Helios po zmagi nad Slovanom v polfinalu
Med štiri najboljše ekipe so se tri kroge pred koncem uvrstili tudi košarkarji Heliosa, ki so na Kodeljevem še četrtič letos ugnali Slovan (73:55). Varovanci Mira Alilovića so tokrat igrali brez najbojšega strelca Dejana Delića, zato se je izkazal predvsem Zoran Dragić, ki je vpisal 14 točk. Pri gostih sta blestela Alvin Snow in Aleksej Laškević z 20 točkami.