Kakšna bo usoda srbskega stratega po šestem zaporednem porazu? Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Vlatko Ilievski
Vlatko Ilievski je bil s 25 točkami najboljši strelec Ljubljančanov. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Nicholas Jacobson
Nicholas Jacobson je hladnokrvno zadel osem prostih metov in odločil tekmo v Domžalah. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Slobodan Subotič, Split
Split premočen za Krko

Varovanci Aleksandra Džikića, ki so zaostajali tako rekoč celoten drugi polčas, so imeli nekaj več kot dve minuti pred koncem možnost, da Bosno vendarle uženejo, saj so se približali le na 82:80. Do konca srečanja je Vlatko Ilievski dosegel pet točk, gostitelji pa dvanajst in zmaga je ostala doma. Navijači so razburjeni, saj je tivolski klub izgubil že šesto tekmo zapored oziroma tretjo v Ligi NLB. Kadrovskih sprememb za zdaj še ne bo.

Dober začetek, spet slaba 2. četrtina
Košarkarji Uniona Olimpije so tekmo začeli dobro, že po treh minutah vodili z 11:3, razpoložena pa sta bila Jaka Klobučar in Frank Robinson, ki je tako kot proti Fenerbahčeju tudi tokrat začel v prvi peterki. Dobre igre zeleno-belih ni mogel preprečiti niti Ivan Ivanović, krilni center Bosne, ki je imel pred tekmo težave s kolenom, že v prvi četrtini pa je gostom nasul dvanajst točk. V drugi četrtini se je, nič novega, bi lahko rekli, vse obrnilo na glavo, varovanci Vlade Vukoičića so se vrnili v igro in prek zabijanja Suada Šehovića v 16. minuti prišli na le točko zaostanka (30:31), minuto pozneje pa so celo izenačili. Ob odhodu v garderobe je na semaforju pisalo 37:39.

Klobučar pozabljen na klopi
Ko so košarkarji Bosne v 22. minuti drugič na tekmi povedli (43:41), se gostom ni pisalo nič dobrega. Dve minuti pozneje so po delnem izidu Bosne s 6:0 zaostajali s 47:41, v 27. pa celo z desetimi točkami, kar je bila tudi najvišja prednost domače čete (58:48). Čeprav se je v drugih dvajsetih minutah razigral makedonski reprezentant Ilievski, dosegel je namreč 16 od končnih 25 točk, pa bode v oči podatek, da je Klobučar kljub odlični statistiki igral le 16 minut. Svoje minute je dobro izkoristil tudi Robinson, a tudi ta je moral večino srečanja spremljati na klopi. Gostitelji so na krilih Ivanovića in Gorana Ikonića še tretjič v zgodovini Lige NLB ugnali favorizirano moštvo Uniona Olimpije, ki se bo prihodnjo soboto doma pomerila s Partizanom.

Dve tehnični napaki za zmago Heliosa
Svojo drugo zmago v ligi je vknjižil domžalski Helios, ki je v domačem Komunalnem centru s 96:82 odpravil mado srbsko ekipo FMP. Dve minuti pred koncem srečanja je pri rezultatu 80:75 dve tehnični napaki dobil direktor gostov Ratko Radovanović in košarkarji so protestno zapustili parket. Šele po desetih minutah jim jih je uspelo priklicati nazaj in tekma se je lahko nadaljevala. Nicolas Jacobson je hladnokrvno zadel vseh osem prostih metov, sam poskrbel za delni izid 10:0 in srečanje je bilo odločeno.

Slaba zadnja četrtina
Krka je v Novem Mestu gostila hrvaške podprvake iz Splita, ki jih uspešno vodi nekdanji slovenski strateg Slobodan Subotič in izgubila z 79:86. Dolenjci so tekmo začeli bolje in v petnajsti minuti vodili z devetimi točkami razlike (34:25), "rumeni" pa so rezultat pred polčasom znižali na 45:42. Tudi v nadaljevanju so bili domači v rahli prednosti, a se je tehtnica dokončno prevesila v korist naših južnih sosedov, ko je Eddie Shannon zadel za 68:69. Novomeščani niso več povedli in morali še petič v letošnji sezoni priznati premoč nasprotnikom.

Večni derbi Crveni zvezdi
V beograjskem derbiju je Crvena zvezda po več kot letu dni ugnala Partizan, ki je tako doživel prvi poraz v Ligi NLB po januarju. V prvem polčasu so bolje igrali varovanci Duška Vujoševića, pri katerih je blestel Stephane Lasme, a ga je trener črno-belih že v drugi četrtini zaradi štirih osebnih napak poklical na klop. V drugih dvajsetih minutah, ko je bil izključen tudi trener gostov Svetislav Pešić, je Zvezda zaigrala bolje v obrambi in tudi povedla, v ključnih trenutkih pa celo vodila s šestimi točkami razlike (79:73). Štiri sekunde pred koncem je Tadija Dragičević zgrešil dva prosta meta, v zadnjem napadu pa Milenko Tepić ni bil uspešen za dve točki.