Teemu Rannikko je bil s 15 točkami najbolj razpoložen pri Unionu Olimpiji. Foto: Liga UPC Telemach
Marko Milič
Marko Milič se je vrnil v moštvo, v 19 minutah je dosegel 7 točk. Foto: RTV SLO
Smiljan Pavič

Zeleno-beli so držali korak do izida 8:8, potem pa so Beograjčani ušli z delnim izidom 12:0. Na začetku druge četrtine je prednost narasla na 16 točk (33:17). Do konca prvega dela je Ljubljančanom uspelo zaostanek znižati na deset točk (36:46). Upanje na preobrat se je razblinilo v 27. minuti (63:42), kar je gostiteljem omogočilo mirno končnico.

Arslan ni imel svojega dne
Trener Tomo Mahorič je lahko računal tudi na Teema Rannikka in Marka Miliča. Finec se je izkazal z 15 točkami, tokrat pa je razočaral Ender Arslan, ki je 17 minutah prispeval le 3 točke. Pod obema košema sta prevladovala Predrag Drobnjak (19 točk) in Kosta Perović (12 točk).

"Zadovoljen sem z igro svojih varovancev na začetku sezone. Razlika bi lahko bila še višja. Nismo še pripravljeni za 40 minut igre v visokem ritmu," je povedal trener Partizana Duško Vujošević.

"Partizan je bil precej boljši. Največja težava je organizacija igre, izgledamo kot, da smo se zbrali pred nekaj dnevi. Tekmo smo začeli slabo, brez prave borbe, poleg tega nismo imeli pravega odgovora za njihove razpoložene centre," je bil slabe volje Tomo Mahorič.

Helios popustil v zadnji četrtini
Budućnost, ki je v torek nesrečno klonila v Tivoliju, je v drugem delu strla odpor Heliosa (69:65). Domžalčani so v Podgorici začeli zelo dobro, v 12. minuti so povedli za 10 točk (33:23), gostitelji so se do polčasa približali (36:41).

Helios je minimalno prednost držal vse do 35. minute, ko je po štirih zaporednih točkah Vladimirja Dašića Budučnost prišla v vodstvo z 58:57. Robert Troha je s Trojko že v naslednji akciji poskrbel za novo vodstvo gostov. V končnici varovanci Memija Bečiroviča niso bili zbrani, razigral pa se je Nenad Mijatović, ki je v zadnjih 10 minutah dosegel 11 točk, od tega tri trojke.

"Dobro smo se držali do 37. minute, potem pa smo popustili. Gostitelji so začeli igrati bolj agresivno, mi pa se nismo znašli," je povedal Bečirovič.