Kapetan Marko Milič je v zadnji četrtini dosegel kar 10 točk. Foto: MMC RTV SLO
Lance Harris
Lance Harris in Chester Mason sta tudi v Tivoliju dokazala, da sta med najboljšimi tujci v letošnji sezoni na slovenskih košarkarskih igriščih. Dosegla sta 16 oz. 17 točk. Ob koncu tekme sta zgrešila po en prosti met. Foto: KZS
Helios do prve zmage

Olimpija je v Tivoliju slavila z 82:76. Laščani imajo očitno pravo protiorožje za igranje proti državnim podprvakom, ki so daleč od napovedi po porazu v polfinalu Lige NLB, da bodo sezono končali brez poraza. Prvega so doživeli v zadnjem krogu rednega dela proti Heliosu, tudi tokrat pa jim je Zlatorog po tesnih porazih v prejšnjih tekmah (80:85, 76:83) pretil ves čas.

Laščani prevzeli pobudo v tretji četrtini
Razigrani gostje so po prvi četrtini (22:19) in ob polčasu zaostajali le za tri točke (41:38), v 25. minuti pa jim je po seriji 8:0 uspelo povesti z 49:47. Tretjo četrtino so po zaslugi treh zaporednih točk Chesterja Masona dobili z 22:18 in vodili s 60:59.

Gostitelje rešil zaključni niz 6:1
Zmaji so zadnji del odprli s šestimi točkami Marka Miliča (v zadnji četrtini 10 točk) in največ vodili za pet točk. Gostje, ki so imeli ob trdi domači obrambi v zadnji četrtini nekaj težav z organizacijo v napadu, so se po prostih metih Saliha Nuhanoviča približali le na točko zaostanka (76:75), vendar so zmaji tekmo sklenili z delnim nizom 6:1.

Super učinkoviti začetek Krke in Marcelića
Krka je v Domžalah začela atomsko in v 12. minuti po dveh zaporednih trojkah Bojana Krivca ter Davorja Marcelića povedla z 28:40. Helios je vrnil udarec z nizom 16:4, izenačil na 44, polčas pa dobil s 53:50. Blestel je Marcelić, ki je ob metu za tri 6:7 dosegel 24 točk, gostje pa so imeli izza črte 6,25 kar 60-odstoten met (9/15).

V drugem delu igrali le še gostitelji
Kratka Krkina klop v nadaljevanju razumljivo ni zdržala, prvi domači junak Robert Troha pa je ob rešetanju gostujočega koša, v obrambi odlično poskrbel za Marcelića. Do konca tekme je zbral le še tri točke iz prostih metov. Helios je takoj po odmoru prišel do vodstva z 59:50, v zadnji minuti tretje četrtine pa je semafor kazal že 76:61. Najvišja domača prednost je bila 19 točk (94:75) v zadnji minuti tekme.

Polfinale, prvi tekmi:
UNION OLIMPIJA - ZLATOROG 1:0
82:76 (22:19, 19:19, 18:22, 23:16)
Milič 21 in 14 skokov, Taylor 16; Mason 17.

HELIOS DOMŽALE - KRKA 1:0
94:76 (26:31, 27:19, 23:13, 18:13)
Troha 23, Zagorc 14; Marcelić 27.

V odebeljenem tisku je izid v zmagah; igrajo na 2 zmagi.

Drugi tekmi bosta na sporedu 20./21. maja, morebitni tretji pa prihodnjo soboto.