Ender Arslan je bil prvi strelec tekme v Tivoliju. Foto: RTV SLO
Robert Troha je k zmagi Heliosa prispeval 9 točk. Foto: Liga UPC Telemach
Aleš Pipan
Aleša Pipana čaka še veliko dela. Foto: RTV SLO
Tomo Mahorič
Tomo Mahorič v prvem delu ni bil zadovoljen z igro svojih varovancev. Foto: RTV SLO

Gostje so v Tivoliju vodili večji del tekme, ob koncu tretje četrtine so zmaji na krilih sijajnega Enderja Arslana (26 točk) povedli s 64:58. Nenad Mijatović je ekipo iz Podgorice dve minuti pred koncem povedel v vodstvo s 74:67. S trojko in dvema prostima metoma 8 sekund pred koncem je podaljšek izsilil Sašo Ožbolt (18 točk). Mijatović je v zadnjem napadu zgrešil trojko za zmago.

Arslan je imel mirno roko v podaljšku
V dodatnih pet minutah je Žarko Rakočević s košem in prostim metom poskrbel za zadnje vodstvo gostov (81:81), potem pa je Arslan s 7 zaporednimi točkami odločil tekmo. Varovanci Toma Mahoriča so se pošteno namučili za drugo zmago v Ligi NLB, v soboto pa jih čaka vroče gostovanje v Beogradu pri Partizanu.

Dončič razpoložen proti nekdanjim soigralcem
Domžalčani, ki so v soboto doživeli gladek poraz v Zagrebu, so tokrat začeli odločno in že po 10 minutah so si nabrali 12 točk naskoka. V prvem delu je pri gostih blestel Miloš Paravinja, ki je dosegel 11 točk. Geoplin Slovan se je v 24. minuti približal na pet točk zaostanka (41:46). V nadaljevanju so bili varovanci trenerja Memija Bečiroviča za razred boljši. Proti lanskim soigralcem je bil razpoložen Saša Dončič (14 točk). Tekma je bila hkrati tudi uvodna preizkušnja nove sezone slovenskega državnega prvenstva.

"Potem ko nam v uvodnem kolu proti Zagrebu od rok ni šlo prav nič, smo se pobrali. Tokrat smo v ključnih trenutkih dokazali, da imamo na razpolago dovolj izkušenih posameznikov, ki so tekmo odločili nam v prid. Prav vsi, ki so stopili na parket, so se izkazali in izjemno sem vesel, da se je razpletlo tako, kot se je," je bil zadovoljen trener Heliosa Memi Bečirovič.

Pipan: Moramo biti potrpežljivi
"Povsem jasno je, da to ni pravi Slovan. To ni igra, kakršne si želim. Tokrat so bili Domžalčani zasluženo boljši, saj so nas nadigrali prav v vseh elementih igre. V drugem polčasu so se z garanjem v obrambi sicer približali na pet točk, a priložnost za zasuk nato preveč zlahka zapravili. Ni mogoče zgrešiti naše mladostne neučakonosti in pomanjkanja izkušenj, zato je vse, kar lahko rečem, da moramo biti potrpežljivi, saj bodo rezultati zanesljivo prišli. Čaka nas veliko dela, da bomo lahko konkurirali tako kakovostnim tekmecem, dotlej pa moramo vsi, tako jaz kot tudi uprava kluba in navijači, ostati potrpežljivi," je tekmo ocenil Aleš Pipan.

Cibona gladko opravila s Partizanom
V derbiju med Cibono in Partizanom so bili gostitelji prepričljivo boljši (82:64). Črno-beli so povedli z 8:5, potem pa so se Zagrebčani razleteli po igrišču. Tik pred koncem prvega dela so vodili že z 48:25. V nadaljevanju so zlahka zadržali prednost. Brindley Wright in Davor Kus sta bila s 14 točkami najbolj učinkovita.