Milan Mačvan, Domen Lorbek
Srbski reprezentant Milan Mačvan je za Olimpijo predstavljal nerešljivo uganko. Foto: Reuters
Matt Walsh, Gašper Vidmar
Gašper Vidmar je prispeval 14 točk in 6 skokov. Foto: MMC RTV SLO

Olimpija je z uvrstitvijo na zaključni turnir izpolnila enega izmed ciljev, ki so si ga v Tivoliju zadali pred sezono. Dober rezultat v regionalnem jadranskem tekmovanju je v burnem letu še kako dobrodošel.
Hemofarm je z zanesljivo zmago potrdil tretje mesto po rednem delu. Ljubljančani se bodo tako v polfinalu pomerili s Cibono, ki so jo pred kratkim v zelo pomembni tekmi visoko premagali v Zagrebu. "Volkovi" so prvo mesto osvojili zaradi boljšega medsebojnega izkupička z branilcem naslova Partizanom. Zeleno-beli bi se z zmago zanesljivo uvrstili na Final 4, ob porazu pa so morali držati pesti za poraza obeh tekmecev v borbi za zaključni turnir.
FMP igral za Olimpijo
Še posebej vroče je bilo v Beogradu, kjer so pri FMP-ju gostovali Podgoričani. Po prvem polčasu je kazalo na gladko zmago gostiteljev, nato pa je edinemu črnogorskemu predstavniku v ligi uspel preobrat. Po trojkah Vladimirja Dragićevića in Suada Šehovića so gostje dve minuti pred koncem celo povedli s 66:65, a so Filip Čović, Mladen Jeremić in Miroslav Raduljica na črti prostih metov ohranili mirno kri, na nasprotni strani pa so bili nenatančni strelci Budućnosti z razdalje. Zadar je bil ves čas boljši od Zagreba, ki je imel pred zadnjim krogom zmago manj od Olimpije in Budućnosti.
Hemofarm držal niti igre v svojih rokah
Po boljšem začetku zmajev, ki so v prvi četrtini povedli tudi za 5 (6:11), so gostitelji hitro ujeli ritem in že do konca prvih desetih minut dobili prednost (14:12). V drugem delu so si srbski "lekarnarji" priigrali prednost in v 15. minuti je po košu slovenskega reprezentanta Gorana Jagodnika razlika znašala 9 (23:14). Prek razpoloženega Milana Mačvana je Hemofarm povedel tudi za več kot 10, a je za zmernejši zaostanek ob polčasu (32:25) s 7 točkami zapored poskrbel Vlado Ilievski, ki je bil z 20 točkami najboljši strelec varovancev Jureta Zdovca.
Po odmoru se je Olimpiji dvakrat uspelo približati na -4, a so gostitelji vedno našli odgovor in si kmalu tudi priigrali novo občutnejšo prednost. V 28. minuti je Mačvan znova povedel za 10 (46:36). Na vsako zmanjšanje zaostanka zmajev je varovancem Željka Lukajića uspelo odgovoriti. Tako je bilo tudi na začetku zadnje četrtine, ko je Gašper Vidmar zadel za 50:45. Gostitelji so razliko brez težav obdržali do konca srečanja.

Helios leto dni brez pravice igranja v ligi
Helios je v Domžalah sicer ugnal Radnički s 73:71, a je vseeno osvojil zadnje mesto in se za vsaj za leto dni poslavlja od regionalnega tekmovanja. Domžalčani so imeli sicer enak izkupiček kot Bosna, a so bili evropski prvaki iz leta 1979 boljši v medsebojnih tekmah. Bosna je na domačem terenu v samem zaključku ugnala Crveno zvezdo z 68:67. Muhamed Pašalić je zadel dva prosta meta, Vuk Radivojević pa je s sireno metal za zmago, a bil neuspešen. Sarajevčani so sicer imeli v zadnjem času kar nekaj smole, saj so dve od zadnjih treh tekem izgubili po podaljšku.