Marko Milič je bil tudi tokrat prvi strelec zmajev. Foto: RTV SLO
U. Olimpija slavila v Laškem

Po tesnem razpletu na prvi tekmi v Tivoliju (82:76) so bili zmaji v drugo precej bolj rutinirani. Praktično od začetka druge četrtine so nadzorovali potek tekme in v 27. minuti po prostih metih Maurica Baileyja povedli za 13 točk (63:50).

Spet blestela Američana v dresu Laškega
Gostitelji, ki so v prejšnjih treh tekmah proti zmajem skupno klonili le za 18 točk, so solidno odigrali prvo četrtino (24:17), nato pa se razen prebliska v 26. minuti (50:53) niso več resneje približali. Že minuto kasneje so bili na -13. Zgrešili so kar enajst prostih metov (22/33). Spet sta blestela ameriška branilca Chester Mason (25 točk) in Lance Harris (17).

Džikić: Igrali bolje od prve tekme
"Ekipa Zlatoroga je pod mojstrsko taktirko trenerja Damjana Novakovića igrala odlično. Za razliko od prve polfinalne tekme lige UPC Telemach smo igrali precej bolje, prikazali pa tudi več želje in borbenosti," je po tekmi povedal trener U. Olimpije Aleksandar Džikić.

Drugi polfinale izenačen na 1:1
Ljubljančani bodo v finalu državnega prvenstva pod Rožnik skušali vrniti lovoriko, ki jim jo je lani odnesel Helios. Ta je v drugem polfinalnem dvoboju v zmagah izenačen s Krko na 1:1, potem ko so Dolenjci včeraj v dramatični tekmi v Novem mestu slavili s 77:75. Tretja tekma bo v nedeljo ob 19.00.