Sašo Ožbolt je bil s 13 točkami najbolj učinkovit pri Unionu Olimpiji. Foto: Drago Perko/www.kosarka.si
Davor Marcelić in Sašo Ožbolt
Jure Zdovc
Jure Zdovc je v drugem delu prvenstva doživel le en poraz konec marca v Domžalah. Foto: MMC RTV SLO
Košarkarji Olimpije potrdili 1. mesto

Novomeščani, ki so igrali brez Balažiča, Paviča, Tomasa, Shieldsa in Žvana, so odlično začeli srečanje, povedli s 7:0, nato vodili tudi z 10 točkami prednosti (15:5 in 22:12), prvo četrtino pa s tretjo trojko Davorja Marcelića dobili s 26:18.

Ključni zadnji dve minuti tretje četrtine
Tudi v drugi četrtini so imeli gostje 10 točk naskoka, Olimpijo je tik pred odmorom s trojko približal Damjan Rudež (32:39). Še v 26. minuti je Krka vodila s kar 50:38, a so varovanci Jureta Zdovca v zadnjih dveh minutah tega dela igre na izziv odgovorili s trojkama Jake Klobučarja in Saša Ožbolta ter ujeli priključek (51:54).

Osem minut pred koncem tekme je Ožbolt z zadetima prostima metoma zmajem prinesel prvo vodstvo na tekmi (55:54). Dve minuti pred zadnjo sireno je Marko Maravič izza črte zadel za 66:63, Krka nato ni več znala odgovoriti, za končni izid pa je poskrbel Rudež.

Obe ekipi sta si že prej zagotovili polfinale.