Najboljši strelec zmajev je bil z 21 točkami kapetan Sašo Ožbolt. Foto: MMC RTV SLO
Gašper Vidmar
Gašper Vidmar se je izkazal s 17 točkami in 8 skoki. Foto: MMC RTV SLO/A. B.
Jure Zdovc
Po izjemni zmagi v Zagrebu čaka Jureta Zdovca še veliko dela. Foto: MMC RTV SLO/A. B.

Zmaji so izjemno odigrali predvsem v drugem polčasu, ki so ga dobili s 40:21. Zelo razpoložen je bil kapetan in pobudnik tedenske stavke Sašo Ožbolt, ki je prispeval 21 točk, zgrešil pa je le en met za dve in enega za tri točke. Pomemben delež je dodal tudi Gašper Vidmar s 17 točkami in 8 ujetimi odbitimi žogami, Edin Bavčić je prav tako zbral 8 skokov ter dodal še 16 točk.
Odločitev v zadnjih dveh krogih
Zmaga je v Tivoliju več kot dobrodošla. S tem se je Olimpija dva kroga pred koncem rednega dela regionalnega tekmovanja znova zavihtela na 4. mesto. Pred Zdovčevo vrsto sta še gostovanje v Vršcu pri Hemofarmu in domači obračun s Heliosom. Tudi glavna tekmeca Budućnost in Zagreb čakata še po eno gostovanje in ena domača tekma. Podgoričani bodo gostovali v Beogradu pri FMP-ju in gostili Bosno, v Dalmaciji pri Zadru pa bodo gostovali košarkarji iz hrvaške prestolnice, ki bodo še doma igrali s Hemofarmom.
Hitro zaustavljen začetni nalet Cibone
Na začetku je sicer kazalo, da je tedenska afera pustila pri zmajih veliko posledic, saj so gostitelji tekmo odprli s serijo 9:0, ki jo je s trojko sklenil slovenski reprezentant na delu v Zagrebu Samo Udrih. V 7. minuti so Ljubljančani z dvema prostima metoma Ožbolta najprej izid izenačili, še v isti minuti pa je bil dvakrat natančen tudi Jaka Klobučar in gostje so prvič povedli (13:15).
Polčas, ki bi si ga želeli vso sezono
"Cibosi" so zadnjič vodili v 13. minuti, ko je za 26:25 zabil Lukša Andrić. Ob koncu druge četrtine je sledila serija Olimpije, po kateri so varovanci Jureta Zdovca na odmor odšli s prednostjo 7 točk (38:45). V drugem delu so Ljubljančani povsem nadigrali nasprotnike. Po pol ure so vodili za 12 (49:61), nato pa je ob dobri obrambi v celotnem drugem polčasu v zadnji četrtini stekla še igra v napadu in razlika je hitro naraščala na končnih visokih 26.
Helios vse bližje izpadu
Preostale tekme so bile odigrane v soboto in petek. Helios še naprej ostaja zadnji na lestvici. Tokrat je v Domžalah s 84:71 slavil Zagreb. Uslugo Olimpiji pa je napravil Zadar, ki je doma ugnal Budućnost (83:78). Edini črnogorski predstavnik v Ligi NLB ima zdaj enako število porazov kot slovenski prvaki. 25. krog bo v torek in sredo.