Matej Žagar je imel v polfinalnem nastopu težave z motorjem. Foto: RTV SLO

Ljubljančan je prvi zastavljeni cilj izpolnil, saj se je na nepredvidljivi progi dobro znašel in se prek rednega dela uvrstil v polfinale. V kvalifikacijskem delu je zbral 9 točk (eno prvo mesto, dve drugi in dve tretji). V polfinalnem nastopu mu je zmanjkalo sreče in zaradi težav z motorjem je zasedel zadnje mesto za Gregom Hancockom, Jaroslavom Hampelom in Tonyjem Rickardssonom.

Prvič v Cardiffu je slavil Jason Crump, ki premočno vodi tudi v skupnem seštevku. Žagar je s petega mesta padel na sedmo.

Matej Žagar: "Prvič sem na tem spektaklu, zato sem izjemno zadovoljen z nastopom, hkrati pa vem, da bo naslednjič še bolje. Proga mi je kljub padcem ustrezala, saj je bila zelo nepredvidljiva in taka, na kateri je potrebno ves čas delati."