Zaslužki športnikov in ugibanja o njih vedno znova dvigujejo prah, v MMC-ju smo zato raziskali, kateri Slovenci poleg Raša Nesteroviča najbolje tržijo svoje znanje.
Šampion med Slovenci že peto leto zapored ostaja Rašo Nesterovič, ki bo v tej sezoni po plačilu davkov zaslužil 3,28 milijona evrov. Če razmišljate, v kateri šport bi usmerili svojega otroka, si je vredno ogledati lestvico desetih najboljše plačanih slovenskih športnikov.
Košarka je, tržno gledano, najpomembnejša slovenska panoga, kar potrjuje uvrstitev kar osmih košarkajev v Top 10, vsesplošno prevladujoči nogomet pa zaseda preostali dve mesti. Ženski šport? Tukaj je brez konkurence tenis in Katarina Srebotnik, ki si je v preteklem letu priigrala slabega pol milijona evrov.
V Ameriki javno, v Evropi zastrto ... Dolgo je veljalo, da so bajne severnoameriške plače nedosegljive za igralce, ki uspevajo na stari celini. Z bolj agresivnim trženjem evropskih tekmovanj (vzorčni model je nogometna Liga prvakov) in močnim padcem dolarja (v 5 letih je proti evru izgubil kar tretjino vrednosti), so se razlike močno zmanjšale. Različne davčne obveznosti in življenjski stroški, klubska stanovanja ter avtomobili, premije za uspehe, osebni sponzorji so dejavniki, ki dodatno otežijo ustrezno primerjavo med posamezniki, zato smo se osredotočili na neto plače najuspešnejših slovenskih športnikov (tečaj dolarja je s 1. aprila).
... v Sloveniji pa skrito V ZDA športni sindikati sami razkrivajo vrednosti in dolžine pogodb, v Evropi pa so bolj vidne prestopne odškodnine, medtem ko so dejanska plačila zakrita, zaradi promocije pa se izpostavljajo zaslužki zvezdnikov. Slovenija je zgodba zase, šele v zadnjem obdobju se govori o višini klubskih proračunov, plače pa so tabu tema, ki jih pomotoma razkrijejo le kakšni preveč zgovorni predsedniki klubov ali posamezniki iz ožjih klubskih struktur,
Ko bom velik, bom košarkar Preden se ozremo po legionarjih, ki so pričakovano zasedli vso lestvico, pa izdajmo še tiste, ki v posameznih panogah največ zaslužijo v slovenskih klubih. Košarkarja Marko Milič in Jasmin Hukič (oba Union Olimpija) prejmeta na leto 200 tisoč evrov, s 150 tisočaki se zadovolji rokometaš Edo Kokšarov (Celje Pivovarna Laško). Najbolj plačani nogometaš v PrviLigi je Ermin Rakovič (Interblock) s 120 tisoči evri, medtem ko je med hokejisti na vrhu Robert Kristan (Acroni Jesenice) s pol manjšim zneskom. No, če štejemo Ligo Ebel za domače tekmovanje, mu primat s 130 tisočaki prevzame Ivo Jan (Gradec).
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje