Rado Trifunovič je bil zelo nezadovoljen s predstavo svojih varovancev v Sarajevu. Foto: MMC RTV SLO

Pet krogov pred koncem rednega dela Lige NLB je položaj znova negotov, saj ima zdaj Helios le eno zmago prednosti pred Bosno, ki mora odigrati še zaostalo tekmo s Partizanom. Zadnjeuvrščeno moštvo nima pravice nastopa v Ligi NLB v prihodnji sezoni.

Uvodnih 15 minut tekme je bilo izenačenih, nato pa so osebne napake začele krojiti postavo Heliosa, ki je zaradi odhoda Alvina Snowa in Miloša Paravinje na klop padel v igri. Bosna je v 15. minuti povedla s 23:17, imela minuto pozneje že devet točk naskoka (31:22) ter odšla na odmor s 37:31.

Bosna je v Domžalah klonila le za 6 točk
V nadaljevanju se se je Helios nekajkrat približal na pet točk zaostanka, na koncu pa je izgubil z enajstimi točkami, kar je več, kot je Bosno premagal na parketu Komunalnega centra. 17. novembra so slavili s 66:60. Pri Domžalčanih je le Domen Lorbek dosegel več kot 10 točk.

V zadnjih petih krogih bo Helios gostil Budućnost, Zagreb in Radnički ter gostoval pri Crveni zvezdi ter Union Olimpiji, Bosna pa bo doma igrala z Zadrom in Crveno zvezdo, v gosteh pa s Hemofarmom, FMP in Budućnostjo.